استارتاپایران

قابلیت‌های جدید مسیریاب «نشان» برای سفرهای جاده‌ای

از این پس با «رادار جاده‌ای» از محل استراحت‌گاه‌ها، پمپ‌بنزین، عوارضی و ... مطلع می‌شوید.

نقشه و مسیریاب نشان از ویژگی جدید «رادار» برای سفرهای جاده‌ای رونمایی کرد. این پلتفرم  به تازگی اعلام کرد که در نسخه جدید برنامه، چند قابلیت کلیدی و مفید برای سفرهای جاده‌ای را اضافه کرده است. مهم‌ترین این قابلیت‌ها، «رادار جاده‌ای» است که در زمان سفر اطلاعات مفیدی اعم از مکان‌های مهم موجود در مسیر مانند استراحتگاه، پمپ‌بنزین، عوارضی، حضور پلیس و فاصله تا آنها را به شکل خودکار به کاربر نمایش می‌دهد.  

رادار؛ آگاهی از جاده و مسیر پیش‌رو در سفر

رادار جاده‌ای
رادار جاده‌ای

در سفر و جاده این سوال برای همه مطرح می‌شود که تا شهر بعدی چقدر فاصله داریم یا  توقف‌گاه و پمپ بنزین بعدی کجاست؟ اگر شما هم تجربه سفر خودرویی را داشته باشید مطمئنا با این سوال‌ها در حین مسیر مواجه شده‌اید.

ویژگی جدید «رادار جاده‌ای» نشان به کاربرانی که در جاده و مسیر سفر هستند، این امکان را می‌دهد تا در حین مسیریابی به اطلاعات مهم مسیر پیش‌رو شامل شهر بعدی، توقفگاه و یا پمپ بنزین بعدی دسترسی داشته باشند.

ویژگی «رادار جاده‌ای» به صورت اتوماتیک و زمانی که مسیر کاربر در جاده و سفر بین شهری باشد، فعال می‌شود و در بالای صفحه قرار می‌گیرد تا اطلاعات مفیدی از مسیر را ارائه دهد.

نمایش هزینه عوارضی و امکان تنظیم عدم عبور از عوارضی

در نسخه‌ی جدید نشان دو ویژگی کاربردی برای مسیرهای دارای عوارضی ارائه شده است. اولین ویژگی این‌که نشان در صفحه‌ی مسیریابی، مسیرهای دارای عوارضی را مشخص کرده و مبلغ عوارض را نیز به کاربر اعلام می‌کند.

قیمت‌های عوارضی در مسیریاب نشان به صورت داینامیک محاسبه می‌شود و در صورت هر گونه تغییر، قیمت جدید به کاربران اعلام می‌شود. به طور مثال عوارض آزادراهی تهران-شمال در روزهای عادی ۴۰ هزار تومان و در روزهای تعطیل ۶۰ هزار تومان محاسبه و نمایش داده می‌شود.

نمایش هزینه عوارضی و امکان تنظیم عدم عبور از عوارضی
نمایش هزینه عوارضی و امکان تنظیم عدم عبور از عوارضی

همچنین در بخش «تنظیمات طرح و مسیریابی» یک تنظیم جدید با عنوان «پرهیز از عوارضی» اضافه شده است. با روشن کردن این تنظیم، مسیریاب نشان مسیرهای بدون هزینه و عوارضی را به کاربر پیشنهاد می‌دهد.

رانندگی آزاد؛ آگاهی از رویدادهای پیش‌رو بدون مسیریابی

ویژگی رانندگی آزاد نشان این امکان را به کاربر می‌دهد که صرفا با باز کردن اپلیکیشن نشان و بدون درخواست مسیریابی، همچنان از وجود رویدادهای پیش‌رو نظیر پلیس و دوربین و تصادف و ترافیک در مسیر آگاهی یابد.

در نسخه‌ی جدید نشان این ویژگی با بازبینی کامل رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری به نشان بازگشته است. در این نسخه در صورت باز بودن نشان و آغاز به حرکت، دکمه‌ی ورود به حالت رانندگی آزاد بر روی نقشه به کاربر نمایش داده می‌شود و کلیک بر روی آن، نشان وارد وضعیت رانندگی آزاد می‌شود.

حالت رانندگی ازاد
حالت رانندگی ازاد

در این حالت، نقشه به وضعیت مشابه مسیریابی تغییر می‌کند و کاربر در حین رانندگی و بدون تعیین مقصد خاصی می‌تواند از همه اتفاقاتی که در مسیرش هستند باخبر شود. در این حالت، ویژگی‌هایی نظیر نمایش سرعت، سرعت مجاز و همچنین امکان گزارش رویدادهای نظیر پلیس و تصادف و ترافیک نیز برای کاربر فراهم است.

سایر تغییرات نسخه جدید

در این نسخه امکان تنظیم سرعت سخن‌گو برای همه‌ی سخن‌گوها نشان شامل سخن‌گوهای هوشمند و سخن‌گوهای استودیویی فراهم شده است.

همچنین بر اساس گزارش نشان، در این نسخه کارایی آن برای استفاده توسط نابینایان نیز بهبودهایی متعددی داشته است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا