اپل

اپل به دنبال تست فناوری نمایشگر جوهر الکترونیکی رنگی است

قرار است از این فناوری در نمایشگرهای تاشو محصولات آتی این شرکت استفاده شود

مینگ چی کوئو، تحلیلگر معروف محصولات اپل خبر داد که این شرکت در حال بررسی استفاده از نمایشگرهای جوهر الکترونیکی رنگی در محصولات آینده خود است. جوهر الکترونیکی رنگی می‌تواند برای نمایشگر ثانویه کم مصرف در دستگاه‌های تاشو استفاده شود. البته اپل در حال حاضر گوشی تاشو نمی‌سازد ولی شایعاتی جریان دارد که این شرکت در حال بررسی طراحی‌ها برای یک آی‌پد تاشو است.

راس یونگ و مارک گورمان، تحلیلگران اپل، در فوریه از در دست ساخت بودن مک بوک/آی پد تاشوی ۲۰ اینچی صحبت کرده بودند. نظر کوئو بر این است که نمایشگر جوهر الکترونیکی، به عنوان یک نمایشگر پوششی یا ثانویه استفاده خواهد شد و تجربه نمایشگر جانبی کم مصرف را برای کاربرانی فراهم می‌کند که می‌خواهند از بعضی از اطلاعات گوشی خود بدون باز کردن آن استفاده کنند.

انتخاب جوهر الکترونیکی، انتخاب جالبی است که اپل را از بازار گوشی‌های تاشوی اندرویدی متمایز می‌کند. به عنوان مثال گوشی زد فولد سامسونگ یک نمایشگر AMOLED ۶.۲ اینچی دارد که در حالت بسته شدن دستگاه، مثل یک گوشی استاندارد به نظر می‌رسد اما با باز کردن گوشی، نمایشگر ۷.۶ اینچی انعطاف پذیری نمایان می‌شود. یک نمایشگر جوهر الکترونیکی برای این طراحی مناسب نیست.

با این حال گوشی «زد فلیپ» سامسونگ یک نمایشگر پوششی OLED بسیار کوچک در اندازه ۱.۹ اینچ دارد که برای نمایش ساعت و اعلانها عمل می‌کند. این نمایشگر می‌تواند به عنوان یک سطح جوهر الکترونیکی تصور شود که عمر باطری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد؛ زیرا جوهر الکترونیکی نیروی چندانی برای محتوای ایستا مصرف نمی‌کند.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، این مورد مصرف به آنچه کوئو توصیف کرده است، نزدیک‌تر است؛ یعنی جوهر الکترونیکی به انتخاب اصلی برای نمایشگر جانبی تبدیل شود. البته برنامه‌های اپل هر زمان ممکن است تغییر کند و هر کاری که اپل سرگرم انجام یا آزمایش آن است، ممکن است در مقطع فعلی تنها یک گمانه زنی باشد.

منبع
9to5mac

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا