اپلموبایل

اپل در حال کار روی آیفون مجهز به درگاه USB-C

به نظر می‌رسد که شرکت اپل این روزها در حال کار روی آیفونی است که به جای درگاه همیشگی لایتنینگ، مجهز به درگاه USB-C عرضه خواهد شد.

بلومبرگ ضمن اشاره یه این موضوع، اعلام کرد که نباید انتظار داشت که به این زودی‌های شاهد عرضه آیفونی با درگاه USB-C باشیم و حداقل تا سال ۲۰۲۳ چنین آیفونی وارد بازار نخواهد شد. این گزارش در حالی منتشر شد که چندی پیش مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته‌شده محصولات اپل مدعی شد که اپل در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، جای درگاه لایتنینگ را به USB-C خواهد داد.

اگرچه این طراحی جدید، تغییر بزرگی برای گوشی‌های آیفون محسوب می‌شود اما با نگاهی به دیگر محصولات اپل می‌توان گفت که این تصمیم چندان هم دور از ذهن و عجیب نیست. چرا که اپل پیشتر برخی از دستگاه‌های خود همانند آیپد مینی، آیپد ایر و آیپد پرو را مجهز به درگاه USB-C وارد بازار کرده است.

از طرفی دیگر، اتحادیه اروپا نیز در ماه سپتامبر، تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را ملزم کرد تا درگاه‌های USB-C را در محصولات خود جای دهند. مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ در این رابطه می‌گوید که این قانون، یکی از دلایل اصلی تصمیم اپل برای استفاده از درگاه و اعمال تغییر در آیفون‌های این شرکت بوده است.

با این حال، تعبیه درگاه USB-C مزیت‌های بیشتری نیز نسبت به لایتنینگ دارد که از جمله آنها می‌توان به سرعت انتقال اطلاعات بالاتر اشاره کرد.

در این میان، چند وقتی است که شایعات مربوط به تصمیم اپل برای عرضه آیفونی بدون درگاه نیز به گوش می‌رسد که مارک گورمن نیز اخیرا در گزارشی مدعی شد که اپل طی سال‌های اخیر در حال کار روی آیفون‌هایی بدون درگاه بوده است.

به هر روی، اپل هنوز واکنشی را در قبال این اخبار و شنیده‌ها نشان نداده است. گفتنی است این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۱۲، درگاه لایتنینگ را به گوشی آیفون ۵ اضافه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا