گوناگون

دوچرخه ثابت برای سوزاندن چربی و لاغری شکم

دوچرخه ثابت و لاغری شکم

پس از گذشت ۱۵ دقیقه از شروع ورزش، نوبت چربی سوزی بخش‌هایی از بدن است که در آن چربی‌های مازاد انباشته شده اند. خبر خوب برای افرادی که به دنبال لاغری شکم با دوچرخه ثابت هستند، این است که چربی ناحیه شکم و پهلوها از اولین بخش‌های بدن است که در هنگام ورزش‌های مختلف و به ویژه ورزش‌های هوازی، سوخته می‌شود. عنوان دوچرخه ثابت و لاغری شکم البته کمی غیر علمی بوده و نباید این نکته را فراموش کرد که بدن همواره در هنگام از دست دادن کالری، به صورت عمومی و تقریبا در همه بخش ها، کاهش وزن و از دست دادن چربی را تجربه می‌کند.

البته بخش‌هایی از بدن دارای چربی‌های سرسخت‌تری بوده که در بازه زمانی بلندمدت‌تری سوخته شده و بخش‌هایی دیگر از بدن همچون شکم و پهلوها، راحت‌تر چربی انباشته شده را آزاد کرده و کاهش می‌دهند.

یک برنامه مناسب برای دوچرخه ثابت و لاغری شکم

ما در مقاله قبل با ارائه یک برنامه مقاومتی و سبک، به شما توصیه کردیم جهت لاغری سریع و پایدار نیاز است تا به برنامه ورزشی خود، تمرینات ضربه‌ای با شدت بالا را نیز بیفزایید. این سبک از تمرینات که از ظهور آن کمتر از ۱۰ سال می‌گذرد، راهکاری علمی و کاربردی برای مقابله با عادی سازی و متعادل کردن سطح متابولیسم بدن پس از آغاز یک دوره تمرینی است. برای آن که به صورت کوتاه و مختصر با این تمرینات آشنا شوید، بخش بعدی این مقاله را مطالعه کنید

تمرین دوچرخه ثابت با شدت بالا یا HIIT چیست؟

اصل به وجود آمدن این سبک از تمرینات بسیار ساده است. بدن شما پس از آغاز یک دوره ورزشی که به منظور کاهش وزن و چربی زدایی آغاز شده است، با مرور زمان و در بازه کوتاه مدتی، متابولیسم سوخت و ساز و چربی سوزی بدن را متعادل می‌کند. دقیقا به علت وجود همین متعادل سازی است که شما در چند هفته اول، از آغاز هر ورزشی، کاهش وزش و سایز را تجربه می‌کنید؛ اما پس از آن، تاثیر تمرینات ورزشی در کاهش وزن کاسته شده و خیلی زود به صفر می‌رسد. تمرین‌های کوتاه مدت و با شدت بالا در واقع به بدن شما شوک وارد می‌کند.

اساس این تمرین‌ها بسیار ساده بوده و شما می‌توانید از فرمول زیر جهت لاغری شکم با دوچرخه ثابت استفاده کنید. دوچرخه ثابت خانگی و لاغری شکم می‌تواند برنامه‌ای بلندمدت و موثر برای شما باشد. در صورتی که بتوانید ترکیبی مناسب از ورزش‌های هوازی سبک و تمرینات با شدت بالا را در برنامه خود بگنجانید. به روش تمرینی زیر جهت لاغری شکم با دوچرخه ثابت توجه کنید تا با برنامه اولیه خود آشنا شوید.

برنامه تمرین لاغری شکم با دوچرخه ثابت

شما در شروع کار حداقل به ۳ روز برنامه منظم نیاز دارید. این برنامه گام به گام افزایش یافته و شما پس از گذشت نهایتا ۲ ماه، می‌بایست چیزی در حدود ۵۰ درصد به مدت زمان این تمرین بیافزایید.

شنبه: ۴۰ دقیقه تمرین هوازی با مقاومت پایین و مدت زمان تمرین بالا (ابتدا گرم کردن و تمرین‌های کششی)

سه شنبه: تمرین پر فشار (۱۵ دقیقه) به همراه تمرین هوازی (۱۵ دقیقه)

پنج شنبه: ۴۰ دقیقه تمرین هوازی با مقاومت پایین و مدت زمان تمرین بالا (ابتدا گرم کردن و تمرین‌های کششی)

* حداقل ۱۰ دقیقه گرم کردن و انجام ورزش‌های کششی می‌تواند از گرفتگی عضلات جلوگیری کرده و همچنین توان شما را برای انجام تمرینات افزایش دهد. * حداکثر پس از گذشت ۲ ماه می‌بایست این برنامه افزایش یافته و حداقل یک روز دیگر به تمرینات پر فشار اختصاص یابد.

 

منبع: وبلاگ دلوکس کالا

(deluxekala. com)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا