ایراناینترنت

بیشترین مشکل کیفیت اینترنت مربوط به تهران است

رگولاتوری: مردم اجازه نمی‌دهند اپراتورها آنتن‌ مخابراتی نصب کنند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه منابع فرکانسی برای افزایش کیفیت شبکه اپراتورها تأمین شده است گفت: هم اکنون بیشترین مشکل کیفیت و کندی اینترنت مربوط به تهران است. وی با اشاره به تخصیص اخیر منابع فرکانسی جدید گفت: یکی از اپراتورها موفق شده که بخش قابل توجهی از آنتن‌های BTS بر پایه این باند فرکانسی را در تهران نصب کند و امیدوار هستیم در ایام عید نوروز کیفیت شبکه این اپراتور بهتر از قبل شود. با اینحال گاهی مقاومت مردم در برابر نصب آنتن‌ها مشکل ساز می‌شود.

صادق عباسی شاهکوه امروز در حاشیه برگزاری کنفرانس ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و توسعه شبکه فیبر نوری با توان داخلی در جمع خبرنگاران گفت: توسعه شبکه فیبر نوری منازل یک کار بلند مدت برای حل مشکل اینترنت کشور است اما موضوع کیفیت اینترنت موبایل باید در کوتاه مدت حل شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کندی سرعت اینترنت چه زمانی حل خواهد شد و وعده وزارت ارتباطات برای حل این مشکل چه زمانی محقق می‌شود توضیح داد: در بخش اینترنت همراه قبلاً نیز اعلام کردیم که نیازمند منابع فرکانسی هستیم و هم اکنون منابع فرکانسی برای اپراتورها تأمین شده است. حتی یکی از اپراتورها موفق شده که بخش قابل توجهی از آنتن‌های BTS بر پایه این باند فرکانسی را در تهران نصب کند و ما امیدوار هستیم در ایام عید نوروز کیفیت شبکه این اپراتور بهتر از قبل شود. وی گفت: مابقی اپراتورها نیز به دنبال تأمین تجهیزات هستند تا بتوانند مشکل کیفی اینترنت را حل کنند و ان شاءالله به زودی بهتر شدن کیفیت اینترنت را خواهیم دید.

مقاومت مردم تهران در برابر نصب سایت اپراتورها

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که کدام استان بیشترین کندی اینترنت را دارد گفت: مشکلات در جاهای مختلف شبکه موبایل وجود دارد اما مشکلات اینترنت در تهران بیشتر از سایر مناطق است و این موضوع دلایل مختلفی از جمله نصب سایت برای اپراتورها دارد که این موضوع با مقاومت مردمی روبرو است.

معاون وزیر ارتباطات، اختلافات با شهرداری را از دیگر موضوعاتی عنوان کرد که باعث مشکل و کندی توسعه در شبکه اپراتورهای موبایل شده است. وی گفت: مسائل و مشکلات برای نصب سایت‌های تلفن همراه در تهران بیشتر از سایر شهرها است و در کنار آن بحث تداخلات فرکانسی را نیز داریم. عباسی شاهکوه تاکید کرد: کیفیت اینترنت به جز تهران در سایر شهرها مسئله جدی نیست و امیدواریم مشکل تهران با کمک اپراتورها و سایر نهادهای مرتبط حل و فصل شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات در مورد برنامه‌های حمایت از تولید در پروژه اینترنت فیبر نوری گفت: ما کنفرانس ظرفیت را با هدف حمایت از تولید داخل و ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این پروژه برگزار کرده‌ایم و برنامه خود را برای سه سال آینده اعلام کرده‌ایم تا شرکت‌های تولید کننده متناسب با این نیاز در جهت تولید برنامه ریزی کنند و خود را به این پروژه ملی برسانند.

وی گفت: به این ترتیب زمانی که اپراتورها نیاز به تجهیزات داشته باشند این تجهیزات بومی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. ما تلاشمان این است که شرایطی فراهم کنیم تا تولید کننده از هم اکنون برای تولید برنامه ریزی کند و منابع مالی آن نیز از طریق سفارش اپراتورها تأمین شود.

عباسی شاهکوه با بیان اینکه دولت هم در این پروژه منابع مالی و حمایتی را در نظر گرفته است، ادامه داد: پله اول ترغیب اپراتورها به سرمایه گذاری و پیاده سازی این طرح است و در پله دوم کمک می‌کنیم تا اپراتورها مردم را به شبکه پرسرعت فیبر نوری متصل کنند. وی تصریح کرد: تلاش این است که از طریق اپراتورها کمک شود تا قیمت تمام شده برای مردم پایین بیاید و یا تسهیلاتی فراهم کنیم که مردم به صورت اقساطی توان خرید این سرویس را داشته باشند.

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا