اپل

اپل در حال کار روی مک استودیو و نمایشگر 7K

به نظر می‌رسد که اپل این روزها در حال کار روی دستگاهی جدید به نام «مک استودیو» است که ترکیبی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های مک مینی و مک پرو را در خود جای خواهد داد.

بر اساس آخرین اطلاعات، این محصول مبتنی بر مک مینی خواهد بود اما در عین حال، مشخصات و سخت‌افزاری قدرتمند را در دل خود جای خواهد داد. گفته می‌شود که اپل، تولید دو نسخه مک استودیو را در دستور کار دارد.

مدل نخست همانند مک بوک پرو ۲۰۲۱ مجهز به پردازنده M۱ Max عرضه می‌شود و در مدل دوم نیز از چیپستی قوی‌تر نسبت به M۱ Max استفاده خواهد شد. طبق گفته منابع نزدیک به اپل، این محصول با اسم رمز J۳۷۵  شناخته می‌شود و البته این احتمال وجود دارد که نام مک استودیو نیز در نهایت تغییر کند.

اما شواهد نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد تا خانواده جدیدی را میان دستگاه‌های مک مینی و مک پرو اضافه کند. چندی پیش، مارک گورمن خبرنگار فناوری بلومبرگ نیز مدعی شده بود که اپل در حال توسعه یک مک پرو کوچک‌تر است که از تراشه اپل سیلیکون با ۴۰ هسته پردازشی و ۱۲۸ هسته گرافیکی بهره می‌برد.

گفته می‌شود که این مک پرو کوچک‌تر همان مک استودیویی است که اخیرا نام آن در فضای وب منتشر شده است. محصولی که قرار است جای مک مینی قدرتمند مجهز به تراشه اینتل را در بازار بگیرد.

در همین رابطه، اخیرا برخی منابع خبری مدعی شدند که اپل در حال کار روی یک نمایشگر ویژه تحت عنوان «اپل استودیو دیسپلی» است که از رزولوشن ۷K بهره می‌برد. اگرچه این نمایشگر به پای نمایشگرهای ۸K بازار نمی‌رسد اما به نسبت نمایشگرهای ۶K Pro Display XDR، یک سروگردن بالاتر خواهد بود.

گفته می‌شود که اپل در این نمایشگر جدید از پردازنده A۱۳ که پیشتر در آیفون ۱۱ به‌کار رفت، استفاده خواهد کرد تا بتواند از پس اجرای کارهای پردازشی و همچنین عملیات مبتنی بر هوش مصنوعی برآید. هنوز اطلاعاتی در خصوص ابعاد این نمایشگر منتشر نشده اما شواهد نشان می‌دهد که بزرگ‌تر از ۳۲ اینچ خواهد بود.

اگرچه اطلاعات این دو محصول در روزهای منتهی به رویداد ۸ مارس اپل فاش شده است اما هیچ تضمینی وجود ندارد که در مراسم Peek Performance اپل، شاهد رونمایی از آنها باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا