اینترنت

کلیات طرح صیانت به تصویب رسید + به‌روزرسانی

اعضای کمیسیون این طرح را با ۱۸ رای موافق به تصویب رساندند

به‌روزرسانی: با اعلام ‏معاونت قوانین مجلس٬ رای گیری روز گذشته کمیسیون ویژه طرح صیانت به علت تخلف از مفاد صریح قانون و تصمیم گیری شتاب زده باطل شده است.

اعضای کمیسیون طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در جلسه امروز کمیسیون با ۱۸ رای موافق کلیات طرح صیانت را به تصویب رساندند. جزییات این طرح قرار است در جلسات بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

 رضا تقی پور انوری رییس کمیسیون مشترک در جریان این جلسه گفت: برگزاری جلسه امروز به یکباره نبوده است و از دو روز قبل در این خصوص نظرخواهی شد. ۱۴ نفر از اعضای کمیسیون با برگزاری این جلسه موافق بودند.

وی اضافه کرد: متاسفانه هنوز تخریب‌ها و تهدیدها در خصوص این طرح ادامه دارد. متاسفانه یکی از دوستان امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی هم مطالبی مطرح کرده است و در رسانه‌ها گفته شد که قرار است جلسه ۴۵ دقیقه‌ای تصمیم گیری شود. این در حالی است که قرار بود جلسه ۱۲:۴۵ برگزار شود نه یک جلسه ۴۵ دقیقه‌ای. باید توضیح داده شود این ۴۵ دقیقه از کجا آمده است.

رییس کمیسیون مشترک در پایان عنوان کرد: جرئیات طرح نیز در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد، برگزاری این جلسات اطلاع رسانی می شود.

در پایان نیز کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران به رای گذاشته شد و با رای مثبت ۱۸ نفر از اعضای کمیسیون همراه شد.

ابطال مصوبه طرح صیانت

به‌روزرسانی:  شب گذشته (سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۰) معصومه پاشایی بهرام٬ نماینده مرند در مجلس اعلام کرد که ‏معاونت قوانین مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون ویژه ‎طرح صیانت اعلام کرده بر اساس قانون آئین نامه داخلی مجلس، رای گیری امروز کمیسیون ویژه و تصویب کلیات را غیر قانونی بوده و به علت تخلف از مفاد صریح قانون و تصمیم گیری شتاب زده عملا باطل می‌شود.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا