ارز دیجیتالاوبر

پرداخت هزینه سفر با رمزارز در اوبر امکان‌پذیر می‌شود

دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر اعلام کرد که کاربران تاکسی‌های اینترنتی اوبر به زودی می‌توانند هزینه‌های سفر خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که اخیرا شرکت تسلا نیز در اقدامی‌ مشابه، امکان خرید خودروهای الکتریکی خود را برای مشتریانش فراهم کرده است. اما فعلا هر دو شرکت می‌بایست چند وقتی را صبر کنند تا با اعمال تغییرات جدید در این حوزه، کارمزد تراکنش‌ها کاهش یابد و نگرانی‌های پیرامون تهدیدهای زیست محیطی استفاده از ارزهای دیجیتال برطرف شود.

خسروشاهی در گفت‌وگو با بلومبرگ اعلام کرد که اوبر به زودی، ارزهای دیجیتال ر ا به عنوان یکی از روش‌های پرداخت قبول خواهد کرد که البته تحقق این امر منوط به کاهش هزینه تراکنش‌ها و رفع نگرانی‌های مربوط به پیامدهای زیست محیطی استفاده از رمزارزهاست.

اگر این تصمیم اوبر عملی و اجرایی شود، این شرکت به جمع بزرگانی همچون مایکروسافت، ای‌تی‌اندتی و ویکی‌پدیا خواهد پیوست که اخیرا استفاده از بیت‌کوین را به رسمیت شناخته‌اند.

در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا تمایلی به استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از روش‌های پرداخت مشتریان ندارند و یکی از دلایل اصلی این امر، مصرف بالای انرژی‌های تجدیدناپذیر و سوخت‌های فسیلی برای فرآیندهایی همچون ماینینگ و استفاده از ارزهای دیجیتال است.

در همین رابطه، تسلا نیز که پیشتر بیت‌کوین را برای دریافت هزینه‌های خرید محصولات خود تایید کرده بود، اخیرا از به تعویق افتادن استفاده از این رمزارز خبر داد و اعلام کرد تا زمانی که تراکنش‌ها با بهره‌گیری از انرژی‌های پایدار صورت نگیرند، این امکان برای کاربران فراهم نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا