بازیتکنولوژی

رشد ۲۵ درصدی درآمد صنعت پی‌سی گیمینگ در سال ۲۰۲۱

گزارش مرکز تحقیقاتی NDP Group نشان می‌دهد که گیمرها در سال ۲۰۲۱ میلادی بالغ بر ۵.۷۴ میلیارد دلار را برای خرید محصولات سخت‌افزاری و لوازم جانبی مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای هزینه کردند.

این گزارش از رشد ۲۵ درصدی میزان هزینه‌های کاربران در حوزه پی‌سی گیمینگ به نسبت سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهد که همه‌گیری کووید۱۹ نیز در ثبت این میزان درآمد، تاثیر قابل ملاحظه‌ای داشته است.

بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی NDP Group‏، محصولاتی همچون رایانه‌های رومیزی، نوت‌بوک‌ها و میکروفون‌های ویژه پی‌سی بیشترین رشد درآمد سالانه را داشتند و به ترتیب افزایشی ۳۸‏، ۲۹ و ۲۵ درصدی را تجربه کردند.

با این حال، این مرکز تحقیقاتی مدعی شد که در سال ۲۰۲۲، شاهد افت درآمد ۴ درصدی در حوزه فروش قطعات سخت‌افزاری و لوازم جانبی پی‌سی گیمینگ خواهیم بود. همچنین در این گزارش آمده که درآمد حاصل از محتوای دیجیتال ویژه رایانه‌های شخصی که شامل محتوای فضای کلاد و محتوای واقعیت مجازی غیرکنسولی می‌شود، با رشدی ۵ درصدی به ۷.۹ میلارد دلار رسید.

مدت زمان اختصاص‌یافته به بازی‌های ریانه‌ای نیز با رشد همراه بوده به نحوی که کاربران به طور متوسط ۷.۷ ساعت را در طول هفته به اجرای بازی‌های پی‌سی اختصاص دادند. در حالی که این مدت زمان برای سال ۲۰۲۰ برابر با ۶.۷ ساعت عنوان شده بود.

اگرچه این روزها افزایش مبتلایان به سویه جدید امیکرون، بسیاری از کشورها را نگران کرده اما برآوردهای NDP Group‏ حاکی از آن است که در سال جاری میلادی، افت درآمدی پی‌سی گیمینگ را شاهد خواهیم بود که برداشته شدن محدودیت‌های سفت‌وسخت کرونایی نیز می‌تواند در تشدید این امر تاثیرگذار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا