ایراناینترنت

وزیر ارتباطات: محدودیتی برای تامین پهنای باند بین‌الملل نداریم

زارع‌پور: باید شرایطی را فراهم کنیم تا نیاز مردم توسط پلتفرم‌های بومی تامین شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص افزایش پهنای باند بین‌الملل گفت: محدودیتی برای تامین نیاز مردم به پهنای باند بین‌الملل نداریم، اما چیزی که لازم است انجام شود این است که ظرفیت‌های داخلی خود را نیز تقویت کنیم.

«عیسی زارع‌پور» افزود: ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا نیازمندی‌های مردم توسط پلتفرم‌های بومی خودمان تامین شود تا اگر ارتباطات بین‌الملل دچار قطعی شد، بتوانیم آن را حل کنیم. مدتی قبل در ۲ نوبت، نزدیک به هفت درصد از پهنای باند بین الملل را از دست دادیم. این اتفاقات نباید زندگی روزمره مردم را تحت تاثیر خود قرار دهد.

وزیر ارتباطات تصریح‌کرد: اکنون که با حمایت از پلتفرم‌های داخلی به بالا رفتن سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد کل کشور کمک می‌کنیم، هم‌زمان هر نیازمندی در حوزه ترافیک بین الملل باشد نیز فراهم خواهیم کرد.

وی ادامه‌داد: با تشکیل کارگروه اقتصاد دیجیتال در کشور نیز بر این مساله تاکید شد که نگاه دولت سیزدهم به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نگاه فرصت‌محور است. با این نگاه می‌توان همه عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه را جبران کرد.

زارع‌پور افزود: ظرفیت‌های زیادی در کشور برای دستیابی به این اهداف وجود دارد. جوانان ما یک سر و گردن بالاتر از جوانان کشورهای دیگر هستند و اگر ظرفیت‌های لازم مهیا شود، می‌توانند تحولات جدی را در این حوزه رقم بزنند.

طی چند هفته اخیر٬ قطعی کابل‌های اینترنت بین‌الملل در مبادی ورود به ایران موجب کاهش شدید کیفیت اینترنت و ایجاد اختلال‌ها کسترده شده بود.

همکاری با کشورها از جمله چین

زارع‌پور در حاشیه مراسم «اتصال یک هزار روستا به شبکه ارتباطی کشور» در پاسخ به سوالی درباره همکاری ایران و چین برای توسعه فناوری در کشور، گفت: ما در همکاری‌هایی که با کشورهای مختلف از جمله چین داریم، توسعه فناوری‌هایی را که برای اینترنت نسل پنجم و کیفیت بخشی به ارتباطات ثابت ضروری است در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان این‌که برای حضور پلتفرم‌های ایرانی در کشورهای همسایه در حال برنامه‌ریزی هستند، گفت: ظرفیت‌های خوبی در کشورهای مختلف وجود دارد که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. این توافقات ۲ طرفه می‌تواند به کشورها برای توسعه فناوری کمک کند.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا