اینترنت

پیشنهاد رییس جمهور فرانسه برای وضع قوانین جدید در فضای آنلاین

امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در یک سخنرانی اعلام کرد افرادی که اخبار جعلی را در فضای آنلاین منتشر می‌کنند باید مسوول شناخته و به دست عدالت سپرده شوند.

به گزارش‌‌ آسوشیتدپرس، این در حالی است که انتخابات ریاست‌جمهوری کشور در آوریل برگزار می‌شود و چالش اخبار جعلی اهمیت بیشتری یافته است. مکرون در سخنرانی خود در پاریس درباره تهدید اخبار جعلی آنلاین برای دموکراسی هشدار داد.

او پیشنهاد کرد قوانین جدید باید پلتفرم‌های اینترنتی، اینفلوئنسرها و افرادی که در فضای آنلاین توجهات را جلب می‌کنند در فرانسه مسوول محتوای انتشار یافته شناخته شوند. او در این باره گفت: همین روند باید درباره رسانه‌های خارجی اجرا شود که اجازه جریان یافتن اخبار جعلی در فرانسه را می‌دهند.

مکرون همچنین هشدار داده دموکراسی‌های غربی هم اکنون به اندازه‌ای قدرتمند نیستند که با پروپاگاندای عوامل رژیم‌های خارجی مقابله کنند.

او در این باره افزود: ما باید شیوه محافظت از خود در مقابل دخالت‌های خارجی را بیابیم. سخنرانی رئیس‌جمهور فرانسه در حالی انجام می‌شود که وی گزارشی درباره عواقب احتمالی اخبار جعلی دریافت‌ کرده است. در گزارش مذکور به تاثیر اخبار جعلی بر شورش حامیان ترامپ در آمریکا و حمله به ساختمان کنگره این کشور در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی نیز اشاره شده است.

در سال ۲۰۱۷ کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری مکرون با هک و نشت وسیع اسناد روبه‌رو شد. استفاده از بات‌ها نگرانی‌هایی را درباره گروه‌های مرتبط با روسیه ایجاد کرد. البته دولت این کشور هرگونه دخالت در این روند را انکار کرد. در سال ۱۸۸۱ میلادی قانونی درباره آزادی رسانه در فرانسه تصویب شده که قوانین درباره افترا و نفرت‌پراکنی را نیز شامل می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا