سامسونگ

با تکنولوژی‌های جدید بکار رفته در باتری‌های سامسونگ آشنا شوید

شرکت سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده گوشی موبایل است و همین موضوع باعث شده تا این برند همواره برای ساخت محصولات درجه یک تلاش کرده و همواره به دنبال ساخت محصولات جدید و مدرن باشد. در همین راستا این شرکت به تازگی در حوزه تولید باتری گوشی دست به نوآوری زده و همین موضوع باعث شده تا بتوان آینده درخشانی را برای باتری سامسونگ اصلی در نظر گرفت. با موبوتعمیر همراه باشید تا شما را با این تکنولوژی آشنا کرده و در مورد آن صحبت کنیم.

تکنولوژی جدید باتری سامسونگ اصلی

شرکت سامسونگ برای افزایش آمار خرید باتری سامسونگ اصلی تلاش کرده تا نسل جدیدی از باتری‌ها را تولید و به بازار عرضه کند. این شرکت تلاش کرده تا یک تکنولوژی انقلابی برای باتری گوشی‌های هوشمند را توسعه داده و باعث افزایش طول عمر باتری شود. براساس اطلاعات منتشر شده این تکنولوژی جدید پس از قرارگیری بر روی باتری سامسونگ اصلی می‌تواند باعث شود تا طول عمر باتری گوشی پس از یک بار شارژ تا چند هفته دوام آورده و به سختی تمام شود.

در سال‌های اخیر فناوری باتری‌های موبایل پیشرفت زیادی را تجربه نکرده است و به همین دلیل یکی از مشکلاتی که همواره کاربران با آن مواجه هستند، اتمام سریع شارژ گوشی‌های موبایل است. این مسئله حتی در حوزه‌های دیگری نیز مشاهده می‌شود و در بخش ماشین‌های برقی نیز شاهد محدودیت‌های بسیار زیادی هستیم و انتظار می‌رود که با تکنولوژی انقلابی که در باتری سامسونگ اصلی قرار است مورد استفاده قرار بگیرد، این مسئله تا حد بسیار خوبی برطرف شود.

تکنولوژی انقلابی شرکت سامسونگ در حوزه باتری

اگر نگاهی به تاریخچه باتری‌های موبایل بیاندازیم می‌توان گفت که امروزه یک دهه از عمر باتری‌های لیتیومی می‌گذرد و با وجود پیشرفت‌های مختلفی که در این حوزه صورت گرفته و به واسطه این پیشرفت‌ها شاهد تولید باتری‌های حالت جامد، کاتد گرافن، ابر خازن‌ها و…  بودیم اما هنوز هم صنعت باتری به حد قابل قبولی نرسیده است.

برای حل این مشکل حالا شرکت سامسونگ دست به ابتکار جدیدی زده است و یک رویکرد متفاوت را در پیش گرفته است تا بتوانید در نهایت یک تکنولوژی انقلابی را برای افزایش عمر باتری‌های گوشی‌های هوشمند به وجود بیاورد و یکی از اساسی‌ترین مشکلات کاربران را برطرف کند.

تکنولوژی انقلابی شرکت سامسونگ در حوزه باتری
تکنولوژی انقلابی شرکت سامسونگ در حوزه باتری

معرفی تکنولوژی جدید باتری سامسونگ

اطلاعات جدیدی که در مورد پروژه جدید شرکت سامسونگ منتشر شده است نشان می‌دهد که در این فناوری به جای افزایش ظرفیت باتری، شاهد استفاده از یک معماری تراشه خاص هستیم. این معماری جدید پتانسیل کاهش مصرف انرژی را تا ۸۵ درصد افزایش می‌دهد و همین مسئله باعث افزایش طول عمر باتری‌های موبایل می‌شود. گوشی‌های هوشمندی که از فناوری VTFET استفاده می‌کنند حالا می‌توانند پس از یک بار شارژ شدن تا چند هفته کار کرده و پس از گذشت چند هفته شارژ آن‌ها به اتمام برسد.

مسئله‌ای که باید بدانید این است که تراشه‌های مدرنی مثل اسنپدراگون‌ها و A۱۵ Bionic بر پایه فناوری finFET  هستند که این به آن معنا است که ترانزیستور‌های داخل چیپست به شکل ویفر در یک سطح صاف نصب می‌شوند، این در حالی است که با تغییر فناوری این تراشه‌ها به VTFET شاهد بهبود عملکرد باتری‌های موبایل خواهیم بود.

در فناوری جدید VTFET شاهد آن هستیم که شرکت سامسونگ توانسته محدودیت‌های طراحی را دور زده و سطح تماس بهتری را در کنار طول گیت بهینه‌تر ترانزیستور به وجود بیاورند و به همین دلیل طول عمر باتری سامسونگ اصلی افزایش پیدا خواهد کرد.

استفاده از این تکنولوژی جدید باعث می‌شود تا عمر باتری‌های گوشی به اندازه ۸۵ درصد افزایش پیدا کند و مشکل عمر باتری گوشی‌های هوشمند تا حد قابل قبولی برطرف شود. در واقع اگر امروزه مجبور هستیم تا به صورت روزانه برای شارژ گوشی‌های خود اقدام کنیم، پس از منتشر شدن این تکنولوژی تنها کافی است که یک بار در هفته گوشی خود را شارژ کنیم.

تکنولوژی جدید باتری سامسونگ
تکنولوژی جدید باتری سامسونگ

آینده تکنولوژی باتری‌های سامسونگ

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این تکنولوژی در حال حاضر تنها در نمونه‌های اولیه آزمایشگاهی بوده و شاهد این پیشرفت در محیط آزمایشی هستیم اما کارشناسان شرکت سامسونگ اعتقاد دارند که این طراحی جدید پتانسیل آن را دارد که در محصولات این شرکت مورد استفاده قرار گرفته و تولید انبوه آن انجام شود، چرا که استفاده از این تکنولوژی کار سختی نخواهد بود. در واقع می‌توان گفت که تکنولوژی انقلابی سامسونگ کاربرد‌های فراوانی دارد که تنها مربوط به افزایش عمر باتری گوشی‌های هوشمند نمی‌شود، بلکه احتمالا این تکنولوژی بعدها در صنایع دیگری نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

می توان انتظار داشت که از طریق تکنولوژی VTFET انرژی مورد استفاده برای استخراج رمز ارز‌ها نیز به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند و با توجه به استقبالی که از تکنولوژی بلاک چین شده این موضوع نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

کاربرد دیگر این فناوری که در آینده می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد اینترنت اشیا است. در واقع شرکت‌های تولید کننده محصولات موجود در طبقه بندی اینترنت اشیا می‌توانند با خرید باتری سامسونگ اصلی گجت‌های کوچکی تولید کنند که با یک بار شارژ تا چندین ماه دوام آورده و می‌توانند طول عمر بالایی داشته باشند. شرکت سامسونگ همچنین تاکید کرده که این دستاورد جدید می‌تواند عمر قانون مور را بیشتر کرده و بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

می توان انتظار داشت که در نسل جدید گوشی‌های موبایل شرکت سامسونگ شاهد استفاده از باتری سامسونگ اصلی باشیم و با استفاده از تکنولوژی VTFET عمر شارژ گوشی‌های سامسونگ به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا