شبکه‌های اجتماعیمتا

بازگشت قابلیت نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار به اینستاگرام

پس از گذشت بیش از پنج سال، اینستاگرام اکنون قصد دارد تا قابلیت نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار را از سال آینده میلادی به پلتفرم خود اضافه کند.

آدام موسری، مدیر اینستاگرام اخیرا و در جریان جلسه استماع مجلس سنای آمریکا که در مورد تاثیر اینستاگرام و امنیت کاربران جوان این شبکه اجتماعی برگزار شد، اعلام کرد کرد که به زودی گزینه جدیدی به اینستاگرام اضافه می‌شود که می‌تواند پست‌ها را بر اساس زمان انتشار آنها نمایش دهد.

وی در این خصوص عنوان کرد: ما در حال حاضر مشغول کار روی نسخه از فید بر اساس تاریخ انتشار هستیم که امیدواریم از سال آینده میلادی در اختیار کاربران قرار گیرد. به گفته موسری، چندین ماه است که مهندسان اینستاگرام در حال کار روی این قابلیت هستند.

با این حال، موسری جزییات بیشتری را در این خصوص ارائه نداد اما اعلام کرد که احتمالا این گزینه در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ آماده عرضه خواهد بود. این قابلیت در حالی به اینستاگرام اضافه خواهد شد که این شرکت در طی سال‌های اخیر همواره از الگوریتم فعلی نمایش پست‌های خود دفاع کرده است.

این در حالی است که روش فعلی نمایش پست‌ها در اینستاگرام با شکایت‌هاو گلایه‌هایی نیز از سوی کارشناسان و کاربران همراه بوده و حتی این شرکت را به دستکاری در این الگوریتم و رتبه‌بندی نمایش پست‌ها متهم کرده‌اند.

آدام موسری با انتشار پستی در ماه ژوئن امسال نوشت نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار باعث می‌شود تا کاربران نتوانند همه محتوای به اشتراک گذاشته‌شده و آن دسته از پست‌های مورد علاقه خود را ببینند.

چنین نگاهی باعث شد تا اینستاگرام با اعمال تغییراتی در الگوریتم خود، نحوه چیدمان پست‌ها و پیشنهاد محتواها را تغییر دهد که این مساله درباره کاربران جوان و نوجوان، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. کنگره آمریکا نیز اخیرا تصویب قوانینی را در دستور کار قرار داده که بر اساس آن، سیستم‌های رتبه‌بندی پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی تحت کنترل و نظارت قرار گیرد.

از طرفی دیگر، اینستاگرام این روزها در حال تست تغییری جدید در بخش فید این شبکه اجتماعی است. این ویژگی در قالب «پست‌های پیشنهادی» عرضه شده و پست‌هایی از اکانت‌هایی که کاربر جزو دنبال‌کنندگان آن نیست، برای وی به نمایش درمی‌آید.

همچنین اخیرا اطلاعاتی مربوط به قابلیتی جدید برای اینستاگرام در فضای وب منتشر شده که بر اساس آن، کاربر می‌تواند فید خود را در دسته‌بندی‌های «Home»، «Favorite» یا «Following» مرتب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا