تاکسی هواییتکنولوژی

خودروی پرنده الکتریکی ۹۲ هزار دلاری جتسون رونمایی شد

شرکت جتسون (Jetson) به تازگی از یک خودروی پرنده الکتریکی به نام جتسون وان (Jetson One) رونمایی کرد که قرار است با قیمت ۹۲ هزار دلار وارد بازار شود.

چند سالی است که خودروهای پرنده به یکی از محصولات مورد علاقه انسان‌ها تبدیل شده و شرکت‌ها نیز برای حضور در این بازار نوظهور و تصاحب سهم بیشتر از این بازار، چند نمونه از این خودروهای پرنده را تولید و رونمایی کرده‌اند.

جتسون از جمله این شرکت‌هاست که اخیرا از اولین خودروی پرنده الکتریکی خود به نام جتسون وان پرده برداشت. این شرکت اعلام کرد که از طریق ین وسیله نقلیه هوایی الکتریکی و ایمن، قصد دارد تا آسمان در دسترس همگان قرار دهد.

در خصوص مشخصات جتسون وان نیز باید گفت که به هشت موتور الکتریکی با توان خروجی ۱۰۲ اسب بخار مجهز شده و می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. همچنین با یک بار شارژ، می‌توان به مدت ۲۰ دقیقه با آن پرواز کرد.

طراحی این خودروی پرنده به گونه‌ای است که در شمار محصولات عمودپرواز جای می‌گیرد. هنوز اطلاعاتی در خصوص حداکثر ارتفاعی که این خودرو می‌تواند در آن به پرواز در آید، منتشر نشده است. کنترل این پرنده آهنین نیز از طریق یک فرمان سه محوره صورت می‌گیرد و یک اهرم دریچه گاز نیز برای کم و زیاد کردن قدرت روی بدنه تعبیه شده است.

برای افزایش ایمنی و امنیت سرنشین نیز از هیچ هزینه و تلاشی دریغ نشده است به طوری که در شاسی این خودروی پرنده از همان فناوری به‌کاررفته در ساخت خودروهای مسابقه‌ای استفاده شده است. به گفته جتسون، حتی در صورت خرابی یکی از موتورها نیز این خودروی پرنده می‌تواند به پرواز خود ادامه دهد.

از دیگر قابلیت‌های جتسون وان می‌توان به برخورداری از سیستم اضطراری برای کنترل خودروی پرونده، سنسور لیدار به منظور ردیابی مسیر و جلوگیری از برخورد با موانع و یک چتر نجات اشاره کرد. علاقه‌مندان به این خودروی پرنده می‌توانند با پرداخت ۲۲ هزار دلار به عنوان پیش‌پرداخت، یکی از صاحبان آینده این خودروی خاص در سال ۲۰۲۳ باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا