اپلایلان ماسک

سوت ۵۰ دلاری تسلا و طعنه ایلان ماسک به اپل

جدیدترین محصول تسلا برخلاف انتظار، یک خودروی الکتریکی نیست بلکه یک سوت ۵۰ دلاری است که با الهام از طراحی خودروی الکتریکی سایبرتراک این شرکت ساخته شده است.

این محصول که تحت عنوان Cyberwhistle نامگذاری شده، اخیرا به فروشگاه آنلاین تسلا اضافه شده و به فروش می‌رسد.  ابن سوت ۵۰ دلاری در تعدادی محدود عرضه شده و از بدنه‌ای فلزی و ضدزنگ بهره می‌برد.

اما ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا ساعاتی پس از آغاز فروش این سوت، لینک خرید آن را در توییتی منتشر و عنوان کرد: پول خود را برای خرید پارچه اپل هدر ندهید؛ به جای آن سوت ما را بخرید!

در اینجا، منظور از پارچه اپل، محصول ۱۹ دلاری این شرکت تحت عنوان Polishing Cloth است که برای تمیز کردن صفحات نمایشگر دستگاه‌های اپل استغاده می‌شود. هنوز مشخص نیست که دلیل طعنه ایلان ماسک به اپل، آن هم به این شکل و با عرضه یک سوت چیست. هرچند کنایه‌های مدیر تسلا به اپل تازگی ندارد و پیشتر نیز چند مورد از این طعنه‌ها را دیده‌ایم.

برای نمونه، ایلان ماسک در سال ۲۰۱۵ و در واکنش به تصمیم اپل برای عرضه خودروی الکتریکی عنوان کرده بود اپل، مهندسانی را که تسلا اخراج می‌کند، به استخدام خود درمی‌آورد. او در این خصوص گفته بود: ما همیشه به طنز از اپل به عنوان گورستان تسلا یاد می‌کنیم. اگر نتوانید در تسلا کاری پیدا کنید، در اپل حتما پیدا خواهید کرد.

همچنین ماسک اخیرا اعلام کرد زمانی که تسلا در وضعیت مالی خوبی نبود، تصمیم گرفت تا شرکت خود را به اپل بفروشد، اما تیم کوک حتی اجازه ملاقات برای گفت‌وگو در این خصوص را هم به وی نداد.

تسلا در سال ۲۰۱۹ از خودروی الکتریکی سایبرتراک رونمایی کرد و اگرچه قرار بود این محصول، پیش از این‌ها عرضه شود، اما ورود این محصول به بازار چندین بار به تعویق افتاده است. طبق آخرین شنیده‌ها، سایبرتراک در سال آینده میلادی روانه خیابان‌ها خواهد شد.

طعنه تسلا به اپل با عرضه یک سوت 50 دلاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا