ایران

سرمایه گذاری مشترک پنج صندوق سرمایه‌گذاری در استارتاپ همراه مکانیک

به گزارش روابط عمومی حرکت اول، قرارداد سرمایه گذاری مشترک صندوق‌های پیشگام، سرو، کران کپیتال، نوآفرین به همراه حرکت اول در هفته گذشته در استارتاپ همراه مکانیک منعقد گردید. در این دور همراه مکانیک ۵۰میلیارد تومان سرمایه جذب کرد.

به گفته رضا باقری، هم‌بنیان‌گذار وعضو هیئت مدیره همراه مکانیک این سرمایه گذاری با هدف توسعه محصولات جدید همراه مکانیک، ورود به فضای مالی و خدمات فین‌تک خودرو، توسعه بازار و افزایش سهم از بازار خودرو و خدمات متنوع زمان تبادل خودرو انجام شده است.

به نقل از رضا باقری مذاکرات این سرمایه گذاری حدود ۱۰ ماه به طول انجامید. این چهارمین راند جذب سرمایه همراه مکانیک به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان است. راند قبلی جذب سرمایه، توسط حرکت اول در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ انجام شد و تامین مالی از سوی صندوق تکنولوژی ایران، صندوق دانشگاه تهران، اسمارت اپ نیز در کارنامه این استارتاپ به چشم می‌خورند.

روابط عمومی حرکت اول ضمن تایید خبر این سرمایه گذاری، عنوان کرد حمایت از شرکت‌های پرتفو و سرمایه گذاری مجدد در آنها جز استراتژی این هلدینگ سرمایه گذاری است.

همراه مکانیک فعالیت خود را با کارشناسی خودرو از سال ۹۳ آغاز کرد اما با تغییر مدل کسب درآمد خود به سمت تبدیل شدن به پلتفرم خرید و فروش خودرو به صورت تضمینی حرکت کرده است. بنا بر صحبت‌های بنیان‌گذاران این مجموعه، هدف اصلی همراه مکانیک توسعه یک محصول آنلاین مقیاس‌پذیر مطابق با نیاز مخاطب است که ۴ ارزش اصلی را برای خریداران و فروشندگان خودرو تامین می‌کند. طبق گفته بنیانگذاران این استارتاپ، جذب سرمایه در راند چهارم در راستای ارائه بهتر همین ارزش‌ها صورت گرفته است:

  • تضمین سلامت فنی و بدنه خودرو خریداری‌شده
  • تضمین امنیت معامله برای دو طرف خریدار و فروشنده
  • ارائه خدمات مالی متنوع جهت جبران کسری نقدینگی
  • ارائه خدمات پس از فروش متنوع برای خریدارن خودرو دست‌دوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا