گوناگون

۵ نکته آموزشی درباره استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال

تلاش‌های بازاریابی دیجیتال هر کسب‌وکاری با استفاده از ابزارهای زیادی انجام میشه که به ارتقای محصولات و خدمات تجاری آنلاین منجر میشن. این تلاش‌ها می‌تونه به اشکال مختلف مثل مقاله، وبلاگ، خبرنامه، محتوای SM یا مشارکت فعال دربیاد و در جلسات پرسش و پاسخ  به ارائه بهتر محصولتون کمکتون کنه و استراتژی‌های سئو در ارتقای محتوای تولید شده موثرن. سئو، کلمات کلیدی و ساخت لینک گزینه‌هایی برای تقویت هدایت ترافیک کاربر و افزایش فروشن.

نکات آموزشی مهم از داده‌های استراتژی بازاریابی دیجیتال

اول از هر چیزی این نکات برگرفته از صفحه آموزش دیجیتال مارکتینگ از سایت سئو روز جمع آوری و برای شما به اشتراک گذاشته میشه.

برای پیدا کردن سرنخها هزینه کن:

هر بازاریاب دیجیتالی اگه با تجربه باشه این گزینه رو همیشه به عنوان بخشی از استراتژی هاش در نظر می‌گیره. نظارت بر جریان پولی که برای تولید سرنخها هزینه میشه خیلی مهمه. ببینین چه بخشی از مردم  می‌تونن سرنخهای خوبی برای عرضه محصولاتتون باشن و به جای  اینکه در کانال‌های زیادی سرمایه‌گذاری کنین، فقط سراغ کانال‌هایی برید که به شما در هدایت ترافیک کمک می‌کنن. روی نوع محتوایی هم که می‌خواین بگین دقت کنین که به نظر سرنخ‌ها جالب باشه. بازخورد کاربران  خیلی مهمه. اگه کاربران یک پست خاص رو جالب‌تر و جذاب‌تر دیدن، محتوای مشابه تولید کنین.

 نرخ تبدیل:

تحلیلگران دیجیتال مارکتینگ باید روی تبدیل سرنخ‌ها به فروش تمرکز کنن. صرف زمان و تلاش برای سرنخ‌های صرفه جو، اتلاف وقته. گاهی هم بر تبدیل‌های پیشرو در کانال‌های مختلف نگاهی بندازین، اونا منابع مؤثر رو برای تولید سرنخ‌ها تعیین می‌کنن. اگه نرخ تبدیل سرنخ هاتون پایین باشه یعنی استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالیتون همسو با کارتون نیست. در بعضی موارد، کاربران به مرحله نهایی چرخه فروش می‌رسن ولی در نهایت هیچ خریدی ندارن. اینجاست که باید  بدونین چرا و کجا اشتباه کردین. بازخورد کاربر برای تنظیم کارها و ایجاد محتوای مورد انتظارش ضروریه.

جمعیت شناسی کاربر:

بین کاربران علاقه مند و دنبال کنندگان تفاوت بذارین. پارامترهای جمعیت شناختی کاربر معمولاشامل سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و علایق اوناست. مثلا، کاربران می‌تونن از مناطق مختلف جغرافیایی به کسب و کار شما دسترسی پیدا کنن و  به ایده‌های تجاری شما علاقه نشون بدن. می‌تونین هزینه هاتون رو برحسب مکان تغییر بدین. اگه الان روی بعضی از زمینه‌ها تمرکز دارین و به منابع دیگه‌ای هم علاقه مند هستین، زمانش رسیده که مسیری روبسازین که در اون شانس موفقیتتون بالاست.

روندهای اخیر بازار رو دنبال کنین:

مطالعه روندهای بازار ضروریه. کلمات کلیدی تاریخ مصرف دارن، ممکنه کلمات کلیدی استفاده شده الان در یک زمان دیگه‌ای قابل استفاده نباشن. دلیلش هم تغییر در ایده کاربر یا تغییر در روند بازاره. کاربران به صورت دوره‌ای می‌تونن با کلمات کلیدی جدیدی برای ایجاد نتایج مورد علاقه‌شون جستجو کنن. برای ایده‌تون مناسب‌ترین کلیدواژه‌ها رو بر اساس شرایط بازار انتخاب کنین. مثلا، اگه سازمان شما چندین محصول داره، بسته به روندتون، بهترین زمان رو برای عرضه یک محصول خاص انتخاب کنین.

به نظر کاربراتون احترام بذارین:

بعضی از کاربران ممکنه علاقه‌ای به تبلیغات نداشته باشن. باید نظر کاربران محترم شمرده شه. تغییراتی رو بر اساس نظر مخاطب ایجاد کنین و چیزی رو که انتظار داره ارائه بدین. کاربر این تغییرات رو میبینه و احساس می‌کنه که ایده هاش برای شما محترمه. بازخورد خوب نقطه قوتتونه، اما پاسخ‌های منفی نیاز به توجه فوری داره. پاسخ‌های به‌موقع سازمان برای هر نظر منفی می‌تونه شهرت کسب‌وکارتون رو به سطح بالاتری برسونه.

 نتیجه:

ایده‌های دیجیتال مارکتینگ با گذشت زمان ادامه داره. کسب و کارها باید با روندهای فعلی هماهنگ بشن و موجب ارتقای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال موجود بشن.

آیا به هوش AI برای طراحی استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال موثر فکر کردین؟

استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای تعریف معنای جدیدی برای بازاریابی دیجیتال ایده خوبیه.

محصولات هوش مصنوعی  قراره نیازهای بازاریابی دیجیتال رو به روشی دقیق و هیجان انگیز برآورده کنه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا