اوبرتکنولوژی

سفر اشتراکی اوبر با نام جدید UberX Share عرضه می‌شود

اوبر اعلام کرد که سرویس سفر اشتراکی این شرکت از این پس با نامی‌جدید تحت عنوان UberrX Share عرضه می‌شود.

به گفته این شرکت، سرویس مذکور در ابتدا و به صورت آزمایشی در شهر میامی‌ آمریکا در اختیار مشتریان و مسافران قرار خواهد گرفت. اوبر در حالی از این تغییر نام و ازسرگیری عرضه این سرویس خبر داد که از ماه مارس ۲۰۲۰ و در پی همه‌گیری کرونا، این شرکت سرویس سفر اشتراکی خود را لغو کرده بود.

اما در اوایل ماه جاری میلادی، اوبر رسما از اضافه شدن قابلیت سفر اشتراکی به پلتفرم خود خبر داد. از آنجایی که اخیرا قیمت سفر با خودروهای اوبر، به طور محسوسی افزایش یافته، سفرهای اشتراکی می‌تواند هزینه کمتری را برای مسافران به دنبال داشته باشد و در نتیجه، این شرکت و پلتفرم حمل‌ونقل آن را گزینه‌ نخست و محبوب نزد مسافران تبدیل کند.

در خصوص سرویس UberX Share، افراد می‌توانند علاوه بر راننده، با یک مسافر دیگر نیز در سفر و رسیدن به مقصد همسفر شوند. استفاده از ماسک برای حضور در خودرو الزامی‌است و حتی افراد واکسینه‌شده نیز می‌بایست از ماسک استفاده کنند.

به گفته اوبر، مسافران با انتخاب سرویس UberX Share از پنج درصد تخفیف نیز بهره‌مند خواهد شد. هنوز زمانی دقیقی در خصوص امکان استفاده از این سرویس در دیگر مناطق اعلام و مشخص نشده است.

چندی پیش و در ماه ژوئیه، شرکت لیفت (Kyft) که رقیب اوبر محسوب می‌شود، این سرویس را در اختیار مسافران خود قرار داد. این شرکت نیز از ماه مارس و با شیوع ویروس کرونا، سفر اشتراکی را از گزینه‌های خدمات خود حذف کرد. در حال حاضر، سرویس سفر اشتراکی لیفت در شیکاگو، دنور و فیلادلفیا عرضه می‌شود.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا