اپلصنعت هوایی

منتظر پهپاد اپل باشیم؟

یکی از جدیدترین پتنت‌های ثبت شده از سوی اپل نشان می‌دهد که احتمالا این شرکت در حال کار روی پروژه ساخت یک پهپاد است و شاید تا چندی دیگر بخواهد آن را روانه بازار کند.در مدت اخیر اپل چندین حق امتیاز اختراع مرتبط با ساخت پهپاد را در کشورهای آمریکا و سنگاپور به ثبت رسانده است.

دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا دو حق امتیاز اختراع جدید منتشر کرده که توسط اپل ثبت شده‌اند. این حق امتیازها نشان دهنده احتمال توسعه یک پهپاد توسط این شرکت در آینده نزدیک هستند. اپل علاوه بر ۲ حق امتیاز جدید، قبلاً ۳ حق اختراع دیگر مرتبط با پهپاد ثبت کرده است.

براساس درخواست‌های جدید اپل هر دو حق امتیاز مربوط به پهپاد یا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین هستند. حق امتیاز نخست مربوط به کاربرد و شیوه ارتباط میان وسیله نقلیه هوایی بی‌سرنشین و دستگاه کنترل آن است. به عبارت دیگر این حق امتیاز بخش اتصال و عدم اتصال پهپاد با دستگاه کنترل آن را در بر می‌گیرد.

دومین حق امتیاز مربوط به ردیابی و کنترل وسایل نقلیه هوایی بی‌سرنشین است. طبق این حق امتیاز شیوه کنترل یا رصد وسیله نقلیه هوایی بی‌سرشین با استفاده از سیستم شبکه مخابراتی بی‌سیم است. بررسی‌ها نشان می‌دهد اپل همین حق امتیاز ردیابی و کنترل را در سنگاپور نیز ثبت کرده است. هنوز مشخص نیست چه تغییراتی در حق امتیاز ثبت شده در سنگاپور و آمریکا وجود دارد. در این میان هیچ نشانه یا خبری درباره سطح توسعه وسیله نقلیه هوایی بی‌سرنشین در اپل منتشر نشده است.

در مجموع با توجه به پیشرفت‌های اخیر اپل در زمینه بهبود تجربه کاربران در زمینه فیلمبرداری و عکسبرداری، به نظر می‌رسد تولید محصولی مانند پهپاد که می‌تواند مکمل چنین تجربیاتی باشد، از سوی اپل چندان دور از ذهن نباشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا