تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

امکان ضبط محتوای صوتی روم‌ها به کلاب‌هاوس اضافه شد

بالاخره پس از ماه‌ها انتظار، کلاب‌هاوس قابلیت ضبط محتوای صوتی روم‌ها را برای کاربران خود فراهم کرد. قابلیتی که Replays نام دارد و تمامی‌ کاربران اندروید و آی او اس می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

به گفته کلاب‌هاوس، میزبان‌ها و گردانندگان روم‌ها می‌توانند از این پس با انتخاب گزینه Replays، روم‌های صوتی را ذخیره کنند تا افرادی که به هر دلیلی نتوانستند در جلسات شرکت کنند، فایل صوتی آن را دریافت و  گوش کنند.

این قابلیت که زمزمه‌های عرضه آن از ماه سپتامبر در فضای وب منتشر شده بود، به گونه‌ای طراحی شده که کاربر می‌تواند فایل‌های صوتی ضبط‌شده را ذخیره و دانلود کرده و در دیگر شبکه‌های اجتماعی از جمله در قالب یک پادکست، یک کلیپ در یوتیوب، استوری اینستاگرام و حتی تیک‌تاک به اشتراک بگذارد.

همچنین Replays از قابلیت لینک‌های پین‌شده نیز پشتیبانی می‌کند که چندی پیش به کلاب‌هاوس اضافه شد و امکان پین کردن لینک‌ها را در بالای روم‌ها فراهم می‌کرد. علاوه بر این، افرادی که به فایل‌های صوتی ضبط‌شده گوش می‌دهند، می‌توانند از قابلیت‌هایی همچون رد شدن از صحبت‌های یک فرد و انتخاب فرد دیگر، افزایش سرعت پخش صوت تا ۱.۵ یا ۲ برابر، توقف و حتی تهیه کلیپ‌های کوتاه ۳۰ ثانیه‌ای بهره‌مند شوند.

به گفته کلاب‌هاوس، افرادی که Replays را آپلود می‌کنند، می‌توانند علاوه بر مشاهده افرادی که این فایل را گوش داده‌اند، با دیگر کاربران غایب در روم، ارتباط گرفته و آنها را از ذخیره فایل صوتی جلسه مطلع کنند.

این شرکت همچنین قابلیتی دیگر به نام Total Room Count را نیز به پلتفرم خود اضافه کرده که بر اساس آن، اطلاعات آماری جامعی در خصوص افراد حاضر در روم‌ها به میزبان‌ها ارائه می‌شود.

رشد محبوبیت کلاب‌هاوس بر کسی پوشیده نیست و این شرکت سعی دارد تا با اضافه کردن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید، کاربران بیشتری را به خود جذب و تجربه بهتری از برگزاری جلسات صوتی در پلتفرم خود برای کاربران فراهم کند.

منبع
Techcrunch

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا