گوناگون

بهترین برندهای دوربین مداربسته در فروشگاه ایمن سازگار

خرید بهترین و کارآمدترین دوربین مداربسته حساسیت های خاص خود را دارد. برای داشتن یک انتخاب مناسب باید به مجموعه ای از پارامترها توجه کرد. در این مقاله ضمن ارائه ویژگی های یک دوربین مدار بسته خود، نکاتی که باید هنگام خرید مورد توجه قرار داد را ذکر می‌کنیم.

دوربین مداربسته یا (CCTV) چیست؟

دوربین‌های مداربسته (CCTV) دسته‌ای از دوربین‌ها هستند که معمولا برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها به گروه‌های مختلفی مانند دوربین‌های آنالوگ، دوربین‌های دیجیتال و دوربین‌های تحت شبکه تقسیم می‌شوند. دوربین مداربسته به کلیه دوربین‌هایی اطلاق می‌گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می‌کنند. از آنجا که اغلب این دوربین‌ها در حفاظت، نظارت و سیستم‌های مانیتورینگ امنیت بکار می‌رود این واژه بیشتر به همین حیطه برمی‌گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین‌های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می‌گیرد.

توصیه مهم قبل از خرید دوربین‌های مدار بسته

قبل از خرید دوربین مداربسته، و فروش دوربین مداربسته ، لازم است به برخی از معیارهای مهم توجه شود، به عنوان مثال اگر دوربین نظارتی باید در فضای باز استفاده شود، باید مقاوم در برابر آب و هوا باشد و حداقل به کلاس محافظ IP65 مجهز باشد. دوربین‌های نظارتی باید حداقل دارای وضوح تصویر HD و زاویه باز گسترده‌ای از ۱۰۰ درجه باشند تا بیشترین میزان محیط اطراف را برای عکسبرداری پوشش دهند. برای عکسبرداری در شرایط تاریک، دوربین باید مجهز به LED‌های مادون قرمز باشد. کاربر باید اطمینان حاصل کند که دوربین  و برنامه رایانه با یک رمز ورود ایمن محافظت می‌شود، و مهم این است که پس از اولین تنظیم رمز عبور را تغییر دهید و برنامه‌ها را به طور دائمی به روز کنید، تا از آسیب پذیری‌های امنیتی محافظت کند.

مراحل نصب دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مداربسته در مرحله اول شما باید نقشه ی ساختمان را به دقت مشاهده کنید تا بتوانید محل کابل کشی‌ها را پیدا کرده و کابل کشی را آغاز کنید. توجه داشته باشید که محل عبور کابل‌ها را باید به دقت مشخص کنید که بعد از انجام کابل کشی، کابل بیشتری اضافه نیاید. معمولا بهترین مکان‌ها برای عبور کابل در بالای سقف کاذب یا در مکان عبور آسانسور می‌باشد که نمای ساختمان زشت و زننده نشود.

اگر مکانی که شما می‌خواهید کابل کشی انجام دهید نتوانستید از بالای سقف یا از داخل آسانسور کابل‌ها را عبور دهید می‌توانید از کنج دیوار‌های ساختمان کابل‌ها را عبور دهید و برای اینکه نمای ساختمان و اتاق‌ها بهم نخورد میتوانید کابل‌ها را از داخل داکت عبور دهید که کابل‌ها را پنهان کند و شکل قشنگ‌تری به خود بگیرد. اگر در فضای بیرونی هم می‌خواهید کابل کشی انجام دهید باید کابل‌ها را از داخل لوله فلکسی عبور دهید که بدنه ی آن از پلاستیک و فلز ساخته شده و مقاومت خوبی در برابر باران و برف دارد و مانع از خراب شدن کابل‌های برق و آتش سوزی آن‌ها می‌شود.

در مرحله ی بعد هنگامی که مراحل کابل کشی را به طور کامل وبا دقت انجام دادید شما می‌بایست همه ی تجهیزات مربوط به نصب دوربین را تست کنید تا از سالم بودنن همه ی آن‌ها مطمئن شوید که مبادا در هنگام نصب دوربین مدار بسته دچار مشکل شوید. بعد از اینکه شما از سالم بودن تجهیزات نصب مطمئن شدید در مرحله ی بعد باید ارتفاع و زاویه ی مناسب برای نصب دوربین مدار بسته را به طور دقیق اندازه گیری و مشخص کنید. معمولا بهترین مکان‌ها برای نصب دوربین مدار بسته در یک محیط داخلی کنج هر یک از اتاق‌ها می‌باشد.

اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته خود را در فضای بیرونی نصب کنید بایدد توجه داشته باشید که دوربین‌ها را از ارتفاع ۳ متر به بالا نصب کنید که احیانا دوربین‌ها در دسترس بعضی افراد سود جو قرار نگیرد.

بهترین راهکار برای نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرونی که سقف نداشته باشد این است که شما اول از همه، مکان جای گیری دوربین را در روی دیوار مشخص کنید. درون جعبه دوربین مدار بسته یک عدد برچسب راهنمای نصب که روی آن سه نقطه مشخص شده برای نصب دوربین دارد را با استفاده از دریل روی هر یک از نقاط برچسب سوراخ کنید، سپس با استفاده از پیچ و رول پلاک جای پیچ دوربین‌ها را موازی با سوراخ‌ها قرار دهید و دوربین‌های مدار بسته را نصب کنید. بعد ار نصب دوربین لنز دوربین را می‌توانید در زاویه دلخواهتان قرار دهید.

دوربین مداربسته خوب

 ده مورد از ویژگی‌های دوربین مداربسته خوب

۱- سازگاری با آب و هوای منطقه

دوربین مداربسته هم در فضای داخلی و هم در بیرون ساختمان نصب می‌شود. اگر بخواهید دوربین مداربسته را در فضای بیرونی ساختمان نصب کنید، باید سازگاری آن را با آب و هوا در نظر بگیرید. بازه دمایی و میزان بارش را در منطقه خود بررسی کنید. دوربین‌های مقاوم در برابر آب و هوا قیمت بیشتری دارند ولی دوام بالاتری هم دارند. هر ساختمانی که سیستم دوربین مداربسته داشته باشد، علاوه بر ایمنی بیشتر، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. پس دوربینی را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی محل زندگی شما سازگاری داشته باشد.

۲-  داشتن کنترل از راه دور

یکی از مشخصات دوربین مدار بسته خوب داشتن قابلیت کنترل از راه دور است. شما می‌توانید با استفاده از اینترنت و اپلیکیشن موبایل، دوربین مدار بسته را از راه دور کنترل کنید و تصاویر ضبط شده را از هر مکانی تماشا کنید. با استفاده از این ویژگی می‌توانید رفت و آمد بچه‌ها و کارگران خانه را بررسی کنید. دوربین‌های IP نوعی از دوربین مدار بسته هستند که از طریق اینترنت کنترل می‌شومند. این دوربین‌ها از دوربین‌های مداربسته معمولی گران قیمت ترند.

۳-  اندازه مناسب

اندازه دوربین‌های مداربسته هر سال کوچک‌تر می‌شوند. همچنین شکل و طرح آن‌ها رفته رفته زیباتر و مدرن‌تر می‌شود. انتخاب اندازه مناسب برای دوربین مداربسته به هدف شما بستگی دارد. اگر اندازه دوربین مداربسته‌ای که بیرون ساختمان نصب می‌شود، بزرگ باشد، سارقان را از آن ساختمان دور می‌کند. اگر بخواهید دوربین مدار بسته را به شکل مخفی نصب کنید، اندازه‌های کوچک‌تر پیشنهاد می‌شود. دوربین‌های کوچک‌تر مناسب نصب در فضاهای بسته هستند.

۴-  شناسایی حرکتی

شناسایی حرکتی یکی از ویژگی‌های دوربین مداربسته خوب است. وقتی سیستم امنیتی ساختمان فعال شود، زنگ هشدار به صدا در می‌آید. ولی دوربین‌هایی که قابلیت شناسایی حرکتی دارند، حرکت‌ها و فعالیت‌های مشکوک را نیز ثبت می‌کند و به صاحب خانه اطلاع می‌دهد. همه دوربین‌های مداربسته قابلیت شناسایی حرکتی ندارند. اگر شما به دنبال ارتقای سیستم امنیتی خانه تان باشید، صرف هزینه بیشتر و خرید دوربینی با قابلیت شناسایی حرکت، کاری عاقلانه است.

۵-  انعطاف پذیری عملکرد

یک دوربین ثابت، فقط از یک نقطه تصویربرداری می‌کند. دوربین‌هایی که در عملکرد خود انعطاف بیشتری داشته باشند، امکان گردش، چرخش و بزرگنمایی دارند. به این دوربین ها، دوربین PTZ گفته می‌شود. انتخاب از بین دوربین ثابت یا گردان به هدف شما از نصب دوربین مدار بسته بستگی دارد. اگر فضایی که قصد نظارت بر آن را دارید یک حیاط یا اتاق کوچک باشد، دوربین ثابت مناسب است. در مقابل اگر می‌خواهید یک منطقه بزرگ را زیر نظر بگیرید، دوربین PTZ مناسب‌تر است. هر چند که قیمت این دوربین‌ها از دوربین‌های ثابت بیشتر است، ولی خرید یک دوربین انعطاف پذیر، بهتر از خرید چند دوربین ثابت برای داشتن دید کافی از محیط است.

۶-  دید در شب

برخی از سرقت‌ها در تاریکی شب اتفاق می‌افتد. یک دوربین مادون قرمز امکان ضبط تصاویر با کیفیت، در طول شب را دارد. دوربین‌های دیگری نیز با قابلیت دید در شب وجود دارند که از نور مادون قرمز استفاده نمی‌کنند. قیمت این دوربین‌ها بیشتر است. ابتدا باید هدف خود را از خرید دوربین مدار بسته تعیین کنید.

مشخصات دوربین مداربسته

۷- داشتن سیستم صوتی و میکروفون

در سال‌های گذشته دوربین‌های مداربسته امکان ضبط صدا را نداشتند. یکی از ویژگی‌های دوربین مداربسته خوب داشتن سیستم صوتی و میکروفون است. امروزه دوربین‌های مدار بسته‌ای وجود دارند که امکان گوش کردن به صداهای داخل خانه، استراق سمع و صحبت کردن با افراد نزدیک ساختمان مثل همسایه و پیک موتوری را دارند. این قابلیت ممکن است کمی غیر ضروری و تجملاتی به نظر برسد.

۸- رنگ و رزولوشن

ابتدا باید تصمیم بگیرید که به چه وضوحی از تصویر نیاز دارید. دوربین‌های مداربسته با وضوح تصویر بالا و رنگی، گران‌تر از دوربین‌های سیاه و سفید هستند؛ اما این دوربین‌ها جزییات دقیق‌تری از مکان را در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر سارقی وارد خانه شما شود، دوربین سیاه و سفید امکان تشخیص رنگ لباس و موی او را ندارد، از این رو تشخیص کامل چهره فرد سخت‌تر می‌شود. در مقابل اگر بودجه کافی برای خرید دوربین مدار بسته رنگی با وضوح تصویر بالا را نداشته باشید، می‌توانید به خرید یک دوربین مداربسته معمولی اکتفا کنید.

۹-  زاویه دید گسترده

زاویه دید گسترده از ویژگی‌های دوربین مدار بسته خوب است. این نوع از دوربین‌ها لنزهایی برای ثبت تصاویر ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه از محیط را دارند. یک دوربین مدار بسته ۱۸۰ درجه، برای پارکینگ ساختمان‌ها مناسب است و می‌تواند به جای ۴ دوربین آنالوگ کاربرد داشته باشد. دوربین مدار بسته‌ای که زاویه دید گسترده دارد قیمت بیشتری نیز دارد، ولی این نکته را در نظر داشته باشید که این دوربین جایگزین چند دوربین مدار بسته معمولی می‌شود و هزینه نصب و نگهداری یک دوربین کمتر از چند دوربین است. وضوح تصویر این دوربین‌ها نیز بالا است.

۱۰- قیمت

قبل از خرید دوربین مداربسته، هدف از خرید باید مشخص شود. در واقع هدف از خرید دوربین مدار بسته، نوع دوربین و ویژگی‌های مورد نیاز را تعیین می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید دوربین مدار بسته در مورد آن تحقیق کنید و با کارشناسان ایمن سازگار در مورد آن مشورت کنید تا دوربینی با ویژگی‌های متناسب با قیمت مناسب را انتخاب کنید.

شما عزیزان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با گروه مهندسی ایمن سازگار در تماس باشید.

۰۲۱-۵۵۹۸۳۳۷۹

۰۹۱۲۸۳۰۳۶۱۱

۰۹۱۲۸۳۶۷۳۳۹

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا