مایکروسافت

انتشار برخی ویژگی‌ها و قیمت آفیس 2021 قبل از عرضه رسمی

چیزی به زمان عرضه آفیس ۲۰۲۱ در تاریخ پنجم اکتبر (۱۳ مهر) باقی نمانده و هرچه به این روز نزدیک‌تر می‌شویم، اطلاعات و جزییات بیشتری از این دستاورد مهندسان مایکروسافت به بیرون درز می‌کند.

طی چند روز آینده، علاوه بر آفیس ۲۰۲۱، عرضه عمومی‌ویندوز ۱۱ نیز آغاز می‌شود و ردموندی‌ها، هفته پرکاری را پیش رو دارند. اخیرا نیز اطلاعاتی تازه از نسخه جدید آفیس ۲۰۲۱ منتشر شده که نشان می‌دهد این مجموعه می‌تواند تجربه متفاوتی را برای کاربران به ارمغان آورد.

بر اساس این گزارش، آفیس ۲۰۲۱ برخی از قابلیت‌های همکاری چند نفره را از مایکروسافت ۳۶۵ وام گرفته است. از جمله این تغییرات می‌توان به قابلیت کار کردن همزمان چند کاربر روی یک سند اشاره کرد؛ این امکان از طریق وان درایو فراهم خواهد شد.

همچنین هم آفیس ۲۰۲۱ و هم مایکروسافت ۳۶۵ به مایکروسافت تیمز برای استفاده شخصی مجهز خواهند بود و کاربران می‌توانند در برنامه‌ریزی و مدیریت کارها با یکدیگر، بهتر عمل کنند. اپلیکیشن مایکروسافت تیمز پیشتر به ویندوز ۱۱ اضافه شده بود، اما اکنون و با اضافه شدن به آفیس ۲۰۲۱ و مایکروسافت ۳۶۵، کاربران ویندوز ۱۰ و مک او اس نیز می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت در پنجم اکتبر از تغییرات بصری مربوط به آفیس ۲۰۲۱ و مایکروسافت ۳۶۵ نیز سخن خواهد گرفت. تغییراتی همچون پالت رنگی خنثی، تب‌های به‌روزشده در روبان‌ها، گوشه‌های پنجره نرم‌تر و نشانگرهای رنگی برای مشخص کردن حضور سایر افراد و کار کردن آن‌ها روی یک سند، از جمله این موارد هستند.

مایکروسافت اعلام کرد که زمان عرضه این به‌روزرسانی‌ها را با عرضه رسمی‌ ویندوز ۱۱ در یک زمان برنامه‌ریزی کرده تا بتواند «تجربه‌ای منسجم و یکپارچه ای را در سیستم مجهز به ویندوز ۱۱» برای کاربران ایجاد کند.

در خصوص قیمت نیز باید گفت که آفیس هوم‌اند استیودنت (Student) ۲۰۲۱ با قیمت ۱۴۹ دلار و به همراه اکسل، ورد، پاورپونت، وان‎نوت و مایکروسافت تیمز برای پی‌سی و مک عرضه خواهد شد.

همچنین آفیس هوم و‌اند بیزنس ۲۰۲۱ نیز با قیمت ۲۴۹ دلار قابل خرید خواهد بود. هر دو نسخه به همراه مایکروسافت ۳۶۵ روی دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۱، ویندوز ۱۰ و سه نسخه اخیر مک او اس قابل نصب و استفاده خواهند بود. و نکته پایانی این که استفاده از آفیس ۲۰۲۱، نیازمند داشتن اکانت مایکروسافت و اتصال به اینترنت خواهد بود.

انتشار برخی ویژگی‌ها و قیمت آفیس 2021 قبل از عرضه رسمی

انتشار برخی ویژگی‌ها و قیمت آفیس 2021 قبل از عرضه رسمی

منبع
Techspot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا