ارز دیجیتالتکنولوژی

بیت کوین در مقابل بیت کوین کش

از ابتدای تاسیس، سوالاتی پیرامون توانایی مقیاس گذاری موثر بیت کوین وجود دارد. معاملات مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین پردازش، تأیید و ذخیره می‌شوند و در دفتر کل دیجیتال که به عنوان بلاک چین شناخته می‌شود. دستکاری دفاتر حسابداری بسیار سخت‌تر می‌باشد. علاوه بر این، این شبکه غیر متمرکز است. در رایانه‌های سراسر جهان وجود دارد.

مشکل فناوری بلاک چین در شبکه بیت کوین کند بودن آن است، به ویژه در مقایسه با بانک‌هایی که با تراکنش‌های کارت اعتباری سروکار دارند. به عنوان مثال، شرکت کارت اعتباری معروف Visa، Inc. (V)، نزدیک به ۱۵۰ میلیون تراکنش در روز را پردازش می‌کند، به طور متوسط ​​حدود ۱۷۰۰ تراکنش در ثانیه.

شبکه بیت کوین در هر ثانیه چند تراکنش می‌تواند انجام دهد؟

پردازش تراکنش‌ها چند دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. با رشد شبکه کاربران بیت کوین، زمان انتظار طولانی‌تر شده است زیرا تراکنش‌های بیشتری برای پردازش بدون تغییر در فناوری اصلی پردازنده آنها وجود دارد.

بحث‌های مستمر پیرامون فناوری بیت کوین مربوط به این مشکل اصلی مقیاس بندی و افزایش سرعت فرآیند تأیید تراکنش است. توسعه دهندگان و استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده دو راه حل عمده برای این مشکل ارائه کرده اند. اولین مورد شامل کوچک کردن حجم داده‌هایی است که باید در هر بلوک تأیید شود، بنابراین تراکنش‌هایی سریع‌تر و ارزان‌تر ایجاد می‌شود، در حالی که دومی نیاز به بزرگتر کردن بلوک داده‌ها دارد، به طوری که اطلاعات بیشتری را می‌توان در یک زمان پردازش کرد. Bitcoin Cash (BCH) با استفاده از این راه حل‌ها توسعه یافته است. در زیر، ما تفاوت دقیق بیت کوین و BCH را از یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

بیت کوین

در جولای ۲۰۱۷، استخرهای استخراج و شرکت‌هایی که تقریباً ۸۰ تا ۹۰ درصد از قدرت محاسبات بیت کوین را تشکیل می‌دهند، به استفاده از فناوری معروف به عنوان شاهد جداگانه یا Segwit رای دادند.

این رفع با حذف داده‌های امضا از بلوک داده‌هایی که باید در هر تراکنش پردازش شوند و در یک بلوک گسترده متصل شوند، مقدار داده‌هایی را که باید در هر بلوک تأیید شود، کوچکتر می‌کند. تخمین زده می‌شود که داده‌های امضا تا ۶۵ درصد از داده‌های پردازش شده در هر بلوک را شامل می‌شود، بنابراین این یک تغییر تکنولوژیکی مهم و ارزشمند است.

در مورد دو برابر شدن حجم بلوک‌ها از ۱ مگابایت به ۲ مگابایت در ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ افزایش یافت و از فوریه ۲۰۱۹، متوسط ​​اندازه بلوک بیت کوین به ۱.۳۰۵ مگابایت افزایش یافت و از رکوردهای قبلی فراتر رفت. با این حال، تا ژانویه ۲۰۲۰، اندازه بلوک به طور متوسط ​​به ۱ مگابایت کاهش یافته است. ۴ اندازه بلوک بزرگتر به بهبود مقیاس پذیری بیت کوین کمک می‌کند. در سپتامبر ۲۰۱۷، تحقیقات منتشر شده توسط مبادله ارزهای رمزپایه BitMex نشان داد که پیاده سازی SegWit به افزایش اندازه بلوک کمک کرده است، درحالی که نرخ استفاده از این فناوری ثابت است.

بیت کوین کش

بیت کوین کش
بیت کوین کش

بیت کوین کش داستان متفاوتی دارد. بیت کوین کش توسط استخراج کنندگان بیت کوین و توسعه دهندگان به همان اندازه نگران آینده رمز ارز  شده و قابلیت مقیاس گذاری موثر آن است. با این حال، این افراد نسبت به اتخاذ فناوری شاهد جداگانه اعتراض داشتند. آنها تصور می‌کردند SegWit2x مشکل اساسی مقیاس پذیری را به طور معناداری مورد بررسی قرار نمی‌دهد و از نقشه راهی که در ابتدا توسط ساتوشی ناکاموتو، طرف ناشناس که برای اولین بار فناوری بلاک چین را در پشت رمز ارز ارائه داد، پیروی نمی‌کرد.

علاوه بر این، فرآیند معرفی SegWitx به عنوان راه پیش رو هر چیزی جز شفافیت نبود و این نگرانی وجود داشت که معرفی آن عدم تمرکززدایی و دموکراتیزه شدن ارز را تضعیف می‌کند.

در آگوست ۲۰۱۷، برخی از ماینرها و توسعه دهندگان آنچه را که به عنوان هارد فورک شناخته می‌شود، راه اندازی کردند و عملاً یک ارز جدید ایجاد کردند که آن را با نام بیت کوین کش می‌شناسیم.   BCH دارای بلاک چین و مشخصات خاص خود است، از جمله یک تمایز بسیار مهم با بیت کوین. BCH برای افزایش سرعت تأیید، حجم بلوک ۸ مگابایتی را افزایش داده است، با دشواری قابل تنظیم برای اطمینان از بقا و سرعت تأیید تراکنش، بدون در نظر گرفتن تعداد ماینرهایی که از آن پشتیبانی می‌کنند.

در سال ۲۰۱۸، حداکثر اندازه بلوک برای BCH ۴ برابر افزایش یافت و به ۳۲ مگابایت رسید، اما اندازه بلوک‌های واقعی در پول نقد بیت کوین تنها بخش کوچکی از محدوده ۳۲ مگابایت باقی مانده است.

بنابراین بیت کوین کش می‌تواند تراکنش‌ها را سریعتر از شبکه بیت کوین پردازش کند، به این معنی که زمان انتظار کوتاهتر و هزینه پردازش تراکنش کمتر است. شبکه بیت کوین کش می‌تواند تراکنش‌های بیشتری را در ثانیه بیشتر از شبکه بیت کوین انجام دهد. با این حال، با تأیید سریعتر معامله، زمان منفی نیز به همراه دارد. یکی از مشکلات احتمالی در مورد اندازه بلوک بزرگتر مربوط به BCH این است که امنیت می‌تواند نسبت به شبکه بیت کوین به خطر بیفتد. به طور مشابه، بیت کوین همچنان محبوب‌ترین ارز دیجیتال شناخته شده در جهان و همچنین بزرگترین رمزارز  شده در بازار است، بنابراین کاربران BCH ممکن است متوجه شوند که نقدینگی و قابلیت استفاده در دنیای واقعی کمتر از بیت کوین است.

از کجا بیت کوین بخریم؟

شاید شما هم به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال علاقه و بخصوص خرید بیت کوین علاقه مند شده باشید. برای اینکه بتوانید به سادگی و به صورت آنی بیت کوین بخرید، می‌توانید وارد وب سایت اوکی اکسچنج شوید و شروع به خرید و فروش بیت کوین کنید.

اوکی اکسچنج از چه رمزارز‌های دیگری پشتیبانی می‌کند؟

یکی از سوالاتی که برای کاربران هنگام خرید ارز دیجیتال به وجود می‌آید، این می‌باشد که اوکی اکسچنج از چه ارز‌های دیجیتال دیگری پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید با وارد شدن به صرافی رمز ارز اوکی اکسچنج، به بیش از ۴۰۰ رمزارز دسترسی داشته باشید و هر زمان که مدنظرتان بود، اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید.

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا