مایکروسافت

اکانت‌های مایکروسافت دیگر به پسورد نیاز ندارند

مایکروسافت اعلام کرد که از این پس، کاربران می‌توانند با استفاده از گزینه‌ ورود بدون پسورد، وارد اکانت‌های خود در سرویس‌های این شرکت شوند.

این غول نرم‌افزاری جهان به مانند دیگر شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، از مخالفان روش قدیمی‌ احراز هویت با استفاده از وارد کردن پسورد است. پسوردهایی که اغلب مورد حمله هکرها و افراد سودجو قرار می‌گیرند و از آنجایی که بخش زیادی از کاربران، از پسوردهای ضعیف یا تکراری برای اکانت‌های خود استفاده می‌کنند، هکرها کار سختی در حدس زدن آنها پیش رو ندارند.

برای رفع این معضل و نگرانی همیشگی، مایکروسافت قابلیت و گزینه جدید وارد شدن به اکانت بدون پسورد را عرضه کرده است. این امکان پیشتر در اختیار مشتریان تجاری مایکروسافت قرار داشت و اکنون در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است.

بر اساس گفته مایکروسافت، کاربران می‌توانند بدون نیاز به وارد کردن پسورد، وارد سرویس‌هایی همچون اوت‌لوک و وان‎‌درایو شوند. در این شیوه و برای حفظ امنیت، از راهکارهای جایگزینی همچون اپلیکیشن Authenticator مایکروسافت، ویندوز هلو (Hello)، رمز امنیتی، پیامک یا کد ایمیل استفاده می‌شود.

البته این شرکت اعلام کرد که فعلا برخی از اپلیکیشن‌های مایکروسافت همانند آفیس، ریموت دسکتاپ و ایکس باکس 360 همچنان از روش قدیمی‌وارد کردن پسورد بهره می‌برند. همچنین، کاربرانی هم که از نسخه‌های پشتیبانی‌نشده ویندوز استفاده می‌کنند، قادر به مشاهده این گزینه نخواهند بود.

طبق گفته مایکروسافت، این ویژگی تنها برای کاربران ویندوز 10 و ویندوز 11 که قرار است به زودی عرضه شود، قابل استفاده خواهد بود. این شرکت همچنین عنوان کرد که گزینه ورود بدون پسورد، به مرور و در طی روزهای آتی برای تمامی‌کاربران عرضه خواهد شد و کاربران، تا زمانی که این قابلیت را روی سیستم خود دریافت نکرده‌اند، از حذف پسورد اکانت‌های خود اجتناب کنند.

مایکروسافت ادامه داد که مهندسان این شرکت در تلاشند تا بتوانند این امکان را برای اکانت‌های Azure AD نیز فراهم کنند.

 

منبع
Techcrunch

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا