متا

فیسبوک، فاکتورهای پرداخت‌نشده شرکت‌های کوچک را خریداری می‌کند

فیسبوک از تصمیم خود برای اختصاص 100 میلیون دلار به منظور خرید فاکتورهای پرداخت‌نشده کسب‌وکارهای کوچک متعلق به بانوان و گروه‌های اقلیت خبر داد.

این اقدام قرار است در قالب طرح Facebook Invoice Fast Track و با هدف حمایت از این کسب‌وکارها اجرایی شود. طبق گفته فیسبوک، فاکتورهایی که روی دست شرکت‌های کوچک مانده و ممکن است چندین هفته یا چند ماه آینده نیز توسط مشتریان تسویه نشود، توسط این شرکت خریداری و مبلغ آن پرداخت خواهد شد.

فیسبوک این اقدام را در راستای تلاش‌های خود برای برقراری ارتباطی نزدیک‌تر با کسب‌وکارهای کوچک صورت می‌دهد. شرکت‌هایی که اغلب آنها با این شبکه اجتماعی بزرگ در ارتباط هستند و از ظرفیت‌های تبلیغاتی آن برای معرفی و عرضه محصولات و سرویس‌های خود به مشتریان کمک می‌گیرند.

بر اساس اطلاعاتی که برای این طرح ذکر شده، شرکت‌ها می‌توانند فاکتورهای حداقل 1000 دلاری خود را از طریق روش‌هایی که این شرکت اعلام کرده، ثبت کنند و در صورت تایید فاکتورها، فیسبوک ظرف چند روز هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

مشتریان این شرکت‌ها نیز موظف خواهند بود تا هزینه فاکتورها را مستقیما و بر اساس همان شرایطی که پیشتر با این کسب‌وکارها توافق کرده‌اند، به فیسبوک پرداخت کنند. برای شرکتی همچون فیسبوک با درآمد سالانه 86 میلیون دلاری، این فاکتورها هرگز به چشم نخواهند آمد.

این شرکت در سال 2020 نیز به دنبال همه‌گیری کرونا و مشکلاتی که برای کسب‌وکارهای کوچک به وجود آمد، این طرح را در ابعاد کوچک‌تر اجرا کرد. اکنون اما این طرح به طور گسترده‌تر و با اختصاص 100 میلیون دلار دنبال می‌شود.

ریچ رائو، نائب رئیس بخش کسب‌وکارهای کوچک فیسبوک معتقد است که با مبلغ تخصیص داده شده اخیر، حدود 30 هزار کسب‌وکار می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

منبع
CNBC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا