تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

نسخه آیپد اینستاگرام به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود

چیزی به پایان سال 2021 باقی مانده اما هنوز اینستاگرام، اپلیکشینی اختصاصی برای کاربران آیپد اپل، طراحی و عرضه نکرده است. دارندگان این تبلت، یا باید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنند یا از نسخه آیفون این اپلیکیشن.

در همین رابطه، اخیرا آدام مورسری، مدیرعامل اینستاگرام در یک جلسه پرسش و پاسخ، توضیحاتی را در خصوص این مسئله یعنی نبود اپلیکیشن اختصاصی اینستاگرام برای تبلت‌های آیپد ارائه داد. طبق گفته‌های موسری، بعید به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها شاهد عرضه این اپلیکیشن باشیم.

وی در توضیحات خود درباره اپلیکیشن آیپد اینستاگرام عنوان کرد که اگرچه جای خالی این اپلیکیشن برای آیپد، احساس می‌شود اما کارهای دیگر زیادی برای انجام وجود دارد که باید فعلا به آنها پرداخته شود و ایستاگرام در اولویت نیست.

این صحبت‌ها در حالی عنوان شد که در طی سال‌های اخیر، درخواست‌های زیادی از سوی کاربران مبنی بر عرضه نسخه ویژه اینستاگرام برای استفاده در آیپد مطرح شده است. طراحی این اپلیکیشن می‌تواند استفاده از اینستاگرام و قابلیت‌هایی همچون استوری، IGTV و… را راحت‌تر و جذاب‌‍تر کند.

متاسفانه شواهد نشان می‌دهد که اینستاگرام، کاربران آیپد را نادیده گرفته است. این شرکت حتی اخیرا اعلام کرد که کاربران می‌توانند پست‌های اینستاگرام را از نسخه وب هم ارسال کنند اما در این بین، آیپد حذف شده بود.

با این حال، نکته امیدوارکننده این است که در نسخه جدید آیپد او اس 15، تغییراتی اعمال شده که می‌تواند کار با اینستاگرام و دیگر اپلیکیشن‌هایی را که تنها برای آیفون عرضه شده، راحت‌تر کند. بدین معنی که این اپلیکیشن‌ها در حالت افقی (Landscape) اجرا خواهند شد.

 

منبع
9to5mac

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا