اپل

اپل: لرزش‌های شدید موتورسیکلت باعث افت عملکرد دوربین آیفون می‌شود

اپل اخیرا با انتشار پیامی‌به دارندگان آیفون هشدار داد که قرار گرفتن گوشی در برابر تکان‌ها و لرزش‌های شدید می‌تواند بر عملکرد دوربین دستگاه تاثیر منفی بگذارد.

بر اساس گفته اپل، لرزش‌های شدیدی همچون لرزش موتورسیکلت موجب اختلال در عملکرد لرزشگیر اپتیکال و سیستم‌های فوکوس خودکار دوربین گوشی‌های آیفون می‌شود و در نتیجه، کیفیت عکس‌ها نیز کاهش می‌یابد.

به گفته اپل، لرزش‌های شدید با فرکانس بالا در دراز مدت، موجب افت عملکرد سیستم دوربین آیفون خواهند شد. در این پیام، از موتوسیکلت‌های پرقدرت که لرزش زیادی را در حین روشن بودن ایجاد می‌کنند، به عنوان تهدیدهای اصلی برای گوشی‌های آیفون یاد شده است.

گوشی‌های امروزی آیفون، از قابلیت لرزشگیر اپتیکال و سیستم فوکوس خودکار حلقه بسته به منظور کم کردن تکان‌های ناشی از حرکت دوربین در حین عکاسی و فیلمبرداری بهره می‌برند. به گفته اپل، هنگامی‌که گوشی روی بدنه یا فرمان موتورسیکلت‌ها نصب می‌شود، لرزش‌های ناشی از موتور که به دوربین وارد می‌شود، باعث اختلال در عملکرد دوربین دستگاه می‌شود.

در پلتفرم آی او اس و از گوشی آیفون 6 پلاس، آیفون 6اس پلاس، آیفون 7 به بعد، لنز دوربین گوشی های اپل بر اساس ورودی ژیروسکوپ برای خنثی کردن تکان‌ها عمل می‌کند. همچنین فوکوس خودکار حلقه بسته که در آیفون 10 اس و مدل‌های بعدی استفاده شده، از سنسورهای مغناطیسی برای اندازه‌گری لرزش‌ها و خنثی کردن آنها کمک می‌گیرد. این سیستم‌ها در جهت افزایش وضوح و حفظ فوکوسی شارپ عمل می‌کنند.

اپل نیز به کاربران توصیه می‌کند تا گوشی‌های آیفون خود را روی موتورسیکلت‌ها قرار ندهند. این بیانیه از سوی اپل در حالی منتشر شد که در طی هفته‌های اخیر، برخی از دارندگان آیفون از افت عملکرد دوربین گوشیشان پس از قرار گرفتن دستگاه در معرض لرزش خبر دادند.

منبع
Appleinsider

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا