تکنولوژیگوناگون

اسکان رایگان ۲۰ هزار پناهجوی افغان توسط شرکت Airbnb

شرکت Airbnb که در زمینه ارائه مکان‌های اقامتی برای مسافران فعالیت دارد، اخیرا از تصمیم خود برای اسکان موقت و رایگان ۲۰ هزار مهاجر افغان در سراسر جهان که به دلیل قدرت گرفتن طالبان مجبور به فرار از افغانستان شده‌اند، خبر داد.

برایان چسکی، مدیرعامل و بنیانگذار Airbnb با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که با توجه به ورود و استقرار ده‌ها هزار مهاجر افغان به کشورهای مختلف جهان، محل اقامت آنها، فصل نخست از زندگی جدیدشان خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد که شرکت Airbnb برای این ۲۰ هزار پناهجو، نه‌تنها یک مکان امن را برای استراحت و محلی برای شروعی مجدد فراهم خواهد کرد، بلکه این اقدام به مثابه یک خوشامدگویی گرم به آنها خواهد بود.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که چند روزی است به دنبال خروج نظامی‌آمریکا از افغانستان، طالبان در این کشور به قدرت رسیده و همین مسئله باعث شده تا مردم افغانستان به دنبال خروج و فرار از این کشور باشند.  آمریکا از روز ۱۴ آگوست تاکنون بیش از ۵۸ هزار نفر را از کابل خارج کرده و ده‌ها هزار نفر نیز در انتظار خروج از این کشور هستند.

واشنگتن پست نیز با انتشار گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا، کمک‌های انسان‌دوستانه خود به افغانستان را به ۱۷۵ میلیون دلار افزایش داده است. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز در دیداری مجازی با رهبران گروه هفت، در خصوص مسئله افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.

سی‌ان‌ان نیز در گزارشی نوشت که اگرچه رهبران کشورهای جهان، خواستار کُند شدن روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هستند اما جو بایدن هنوز با این درخواست موافقت نکرده است. هفته گذشته شرکت Airbnb برای ۱۶۵ نفری که وارد آمریکا شده بودند، مقدمات اسکان موقت را فراهم کرد.

این اقدام Airbnb تازگی ندارد و این شرکت پیشتر و در سال ۲۰۱۷ نیز مکان‌های اقامتی رایگان را در اختیار پنهاجویان، دانشجویان و افراد دارای گرین‌کارت آمریکا که تحت تاثیر فرمان اجرایی دونالد ترامپ قرار گرفتند، فراهم کرد.

منبع
mashable

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا