شبکه‌های اجتماعیفیسبوک

با قابلیت «بالا کشیدن صفحه» در اینستاگرام خدحافظی کنید

اینستاگرام اخیرا از تصمیم خود برای پایان دادن به قابلیت بالا کشیدن لینک یا همان سوآیپ کردن در پلتفرم خود از تاریخ ۳۰ آگوست (۸ شهریور) خبر داد.

بر اساس آنچه اینستاگرام اعلام کرده، کاربران این شبکه اجتماعی محبوب، از این پس به جای سوآیپ کردن، از استیکرهای حاوی لینک استفاده خواهند کرد. طراحی این استیکرها به گونه‌ای است که لینکی را در خود جای داده‌اند و با تپ کردن روی آن، کاربر به وب‌سایت‌های مختلف هدایت خواهد شد.

اینستاگرام در خصوص علت بازنشسته کردن ویژگی سوآیپ کردن، توضیح داد که این تصمیم به منظور ساده‌سازی تجربه ایجاد استوری‌ها و همچنین فراهم کردن امکانی برای کنترل خلاقانه بیشتر در تولید استوری‌ها در فرمت استیکر اتخاذ شده است.

اینستاگرام، تست این تغییر و به‌روزرسانی را از اوایل تابستان امسال آغاز کرده و در ماه ژوئن نیز این شرکت، به صورت آزمایشی امکان استفاده از استیکرهای حاوی لینک را برای برخی از کاربران فراهم کرد. گفته می‌شود که این ویژگی فعلا در اختیار برخی از افرادی که تعداد دنبال‌کنندگان آنها بیش از ۱۰ هزار نفر بوده، قرار گرفته است.

اینستاگرام معتقد است که با توجه به نحوه استفاده کاربران از این شبکه اجتماعی، استیکرهای حاوی لینک بیشتر مورد استقبال قرار خواهد گرفت. تفاوت اصلی میان این دو قابلیت در دسترسی به وب‌سایت‌های خارجی، جدای از شکل ظاهری آنها، در این است که کاربران می‌توانند به استوری‌های حاوی استیکر پاسخ (Reply) دهند که این امکان در صورت استفاده از بالا کشیدن صفحه وجود ندارد.

به گفته اینستاگرام، در حال حاضر، این امکان تنها برای کاربرانی فراهم شده که تاکنون از قابلیت سوآیپ استفاده می‌کردند؛ اما این شرکت در تلاش است تا بتواند این قابلیت را در اختیار تمامی‌کاربران این پلتفرم قرار دهد.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا