تکنولوژیموبایل

سبقت شیائومی از سامسونگ در بازار موبایل اروپا

اگرچه سامسونگ این روزها عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی در جهان را یدک می‌کشد، اما شیائومی ‌توانسته از لحاظ میزان فروش در اروپا، از این شرکت کره‌ای سبقت بگرید.

گزارش مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics نشان می‌دهد که شیائومی ‌توانسته در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، حدود 12.7 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در اروپا به فروش برساند و 25.3 درصد از مجموع فروش گوشی در این قاره را از آن خود کند.

در این گزارش، شرکت سامسونگ با کسب سهم 24 درصدی از بازار گوشی‌های هوشمند و فروش 12 میلیون دستگاه، در رده دوم ایستاده است. در خصوص رشد فروش سالانه نیز باید گفت که میزان فروش گوشی‌های شیائومی‌ به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل، رشد چشمگیر 67.1 درصدی را تجربه کرده است.

این در حالی است که سامسونگ نه‌تنها رشدی را تجربه نکرد، بلکه آمار و ارقام از افت فروش منفی 7 درصدی حکایت دارند. در جایگاه سوم اما شرکت اپل را می‌بینیم که با فروش 9.6 میلیون دستگاه گوشی در این سه ماهه، توانست 19.2 درصد از این بازار را به خود اختصاص دهد. رشد فروش سالانه اهالی کوپرتینو برابر با 15.7 درصد عنوان شده است.

بر اساس این فهرست، دو شرکت چینی دیگر به نام‌های اوپو و ریلمی‌رده‌های چهارم و پنجم را به ترتیب با 2.8 و 1.9 میلیون دستگاه از آن خود کردند. نکته جالب اما رشد فروش این دو شرکت بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، اوپو توانست رشدی 180 درصد و ریلمی‌رشدی 1800 درصدی را ثبت کند. همچنین سهم بازار این دو شرکت نیز برابر با 5.6 و 3.8 درصد عنوان شده است.

بوریس متودیف، از مدیران مرکز Strategy Analytics در این خصوص عنوان کرد: شیائومی‌ در روسیه، اوکراین، اسپانیا، ایتالیا و دیگر کشورهای اروپا عملکرد موفقی داشت و مشتریان زیادی را برای محصولات سری می‌و ردمی‌خود که گوشی‌های ارزشمند و با قابلیت‌های زیاد محسوب می‌شوند، پیدا کرد.

به نظر می‌رسد که رشد محسوس شیائومی‌ در طی ماه‌های اخیر، به دنبال عدم حضور جدی هواوی و همچنین کناره‌گیری ال‌جی از بازار گوشی‌های هوشمند اتفاق افتاده است. در مجموع و با استناد به اطلاعات این گزارش، تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در این سه ماهه، 50.1 میلیون دستگاه محصول را به بازار عرضه کردند که در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2020، رشدی 14.1 درصدی داشته است.

شیائومی‌ اخیرا هفته‌های فراموش‌نشدنی را در تاریخ خود سپری کرده است؛ این شرکت چندی پیش نیز توانست با کنار گذاشتن اپل، خود را به عنوان دومین تولیدکننده برتر گوشی در جهان معرفی کند.

 

منبع
Techspot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا