گوگل

قابلیت حذف تاریخچه جست‌وجوی گوگل در 15 دقیقه گذشته عرضه شد

گوگل به تازگی از اضافه شدن قابلیتی جدید مرتبط با ارتقای حریم خصوصی کاربران خبر داد که بر اساس آن، افراد می‌توانند تاریخچه جست‌وجوی موبایلی خود در 15 دقیقه گذشته را پاک کنند.

این گزینه برای اولین بار در کنار دیگر قابلیت‌ها‌ی مرتبط با جست‌وجو و مروگر کروم، در خلال کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در سال جاری معرفی شد و اکنون این ویژگی به صورت عمومی‌ عرضه شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است.

به گفته گوگل، فعلا گزینه حذف تاریخچه جست‌وجوی 15 دقیقه قبل در نسخه آی او اس اپلیکیشن گوگل قابل دسترس است، اما قرار است طی هفته‌ها‌ی آتی برای کاربران اندروید نیز عرضه شود. در سیستم‌ها‌ی رومیزی یا همان دسکتاپ نیز گزینه‌ها‌ی حذف تاریخچه جست‌وجو شامل حذف خودکار، هر سه ماه یک بار، هر 18 ماه یکب ار و هر 36 ماه یک بار می‌شود که به صورت پیشفرض، گزینه 18 ماه انتخاب شده است.

البته امکان حذف سوابق جست‌وجو به صورت دستی نیز فراهم شده است. با این حال، در تصویر زیر می‌توانید اضافه شدن این قابلیت جدید را در اپلیکیشن آی او اس گوگل مشاهده کنید.
به گفته گوگل، زمانی که گزینه Web and App Activity در بخش تنظیمات فعال باشد، تمامی‌فعالیت‌ها‌ی کاربر در فضای وب و جست‌وجوهایش به منظور ارائه تجربه‌ای «شخصی‌شده» ردیابی می‌شود.

اگرچه حذف تاریخچه می‌تواند آرامش خاطر را برای کاربران به دنبال داشته باشد، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که ممکن است شما را از قابلیت‌ها‌یی که دیگر کاربران با توجه به سوابق جست‌وجوی خود از آن بهره می‌برند، محروم کند.

به هر روی، توصیه می‌شود که حتی‌الامکان از پاک کردن این اطلاعات خودداری شود و تنها در مواقعی که واقعا احساس می‌کنید نیازی نیست تا گوگل، نتایج جست‌وجوهای شخصی‌تان را در خاطر داشته باشد، از آن استفاده کنید.

حذف تاریخچه جست‌وجوی گوگل در 15 دقیقه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا