تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

توییتر به پشتیبانی از قابلیت Fleets پایان داد

تقریبا هشت ماه پیش بود که توییتر عرضه قابلیتی جدید تحت عنوان فلیتس (Fleets) را که شبیه به استوری اینستاگرام عمل می‌کرد، آغاز کرد. حال اما این پرنده آبی تصمیم گرفته تا به عمر این قابلیت پایان دهد.

طبق گفته توییتر، عدم استقبال کاربران از فلیتس و البته مشکلات و نواقص این قابلیت در طی ماه‌های اخیر، باعث شد تا مدیران این شرکت عرضه آن را متوقف کنند. اما قرار است از تاریخ 3 آگوست (12 مرداد)، ویژگی Spaces توییتر که همان چت روم‌های صوتی زنده است، به قسمت بالایی صفحه این اپلیکیشن اضافه شود و جای فلیتس را بگیرد.

با این حال، برخی از قابلیت‌های ویرایشی که در فلیتس وجود داشت، به قسمت نوشتن توییت اضافه خواهد شد که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر فرمت متون و اضافه کردن استیکرهای انیمیشنی به تصاویر اشاره کرد.

تصمیم توییتر برای کنار گذاشتن فلیتس، تنها ناشی از عدم استقبال از سوی کاربران نبوده و در واقع، نشان داد که توییتر نتوانست با کمک این قابلیت، افراد را به توییت کردن بیشتر ترغیب کند. سال‌هاست که توییتر به دنبال راهکارهایی برای تشویق کاربران به ارسال توییت‌های بییشتر و نه صرفا تماشای توییت‌های دیگران است.

فلیتس نیز یکی از این ابزارها بود که با کپی‌برداری از قابلیت استوری که پیشتر در اسنپ‌چپ و اینستاگرام دیده‌ایم، طراحی و عرضه شد. لیا براون، مدیر بخش محصولات توییتر با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص نوشت از روزی که این شرکت، فلیتس را عرضه کرد، تغییر محسوسی در تعداد توییت‌ها و همچنین ورود آن‌ها به بحث‌ها از طریق این قابلیت مشاهده نشد که همه چیز مطابق انتظارات ما پیش نرفت.

نکته جالب است که تصمیم اخیر توییتر در حالی اتخاذ شد که این شرکت در ماه نوامبر گذشته، حتی به استفاده از تبلیغات در میان فلیتس روی آورد. حالا اما مشخص نیست که آیا این تبلیغات در طراحی جدیدی که توییتر برای جایگزینی فلیتس در نظر گرفته، جای خواهد خواهد داشت یا خیر.

براون در بخش دیگری از این بیانیه آورد که اگر این شرکت رویکرد خود تغییر ندهد و هر چند وقت یک‌ بار، قابلیتی را عرضه و آن را امتحان نکند، نمی‌توانند شانسی برای موفقیت داشته باشند. وی  عنوان کرد که توییتر به اقدامات خود برای ترغیب کاربران به منظور توییت و مکالمات بیشتر ادامه می‌دهد و در این راه از بازخوردهای کاربران نیز به منظور ارائه بهترین خدمات به آن‌ها کمک خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا