اپل

مک بوک پرو جدید بدون تاچ بار عرضه ‌می‌شود

اپل این روزها در تدارک مراسم رونمایی از نسل جدید مک بوک پروهای خود است تا شاید طی هفته‌های آتی از آن رونمایی کند. حال به نظر ‌می‌رسد که دیگر خبری از تاچ بار در این محصول نخواهد بود.

طبق اطلاعاتی که اخیرا از سوی یکی از تحلیلگران انجمن «مشاوران زنجیره تامین نمایشگر» -DSCC- منتشر شده، قابلیت تاچ بار از مدل‌های جدید مک بوک پرو حذف خواهند شد و آن را ردیفی از دکمه‌های فیزیکی سنتی در قسمت بالایی کیبورد خواهند گرفت.

در گزارش منتشرشده توسط DSCC آمده است که از لحاظ مصرف نمایشگرهای OLED، تاچ بار محصولات اپل در رده سوم قرار دارد اما این رویه به زودی متوقف خواهد شد و مک بوک پرو جدید اپل بدون این قابلیت عرضه خواهد شد. همچنین در این گزارش آمده که اپل طی چند سال آینده، آیپدهای خود را مجهز به نمایشگرهای OLED عرضه خواهد کرد.

اگرچه در این گزارش، به نهایی بودن تصمیم اپل برای حذف تاچ بار اشاره نشده اما پیشتر نیز چند منبع موثق خبری به احتمال حذف تاچ بار در مک بوک پروهای جدید پرداختند. از جمله این منابع ‌می‌توان به مینگ-چی کو، تحلیلگر ارشد محصولات اپل و همچنین مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ اشاره کرد که اعلام کردند این شرکت در حال طراحی نسخه جدید از مک بوک پرو بدون تاچ بار است؛ قابلیتی که چندان مورد توجه و استقبال کاربران قرار نگرفت.

ناگفته نماند که حذف تاچ بار OLED ‌می‌تواند از لحاظ هزینه‌های تولید نیز به نفع اپل باشد. با این حال، چند هفته‌ای به اواخر تابستان و رونمایی از این محصول باقی مانده و قطعا طی هفته‌‌ها‌ی آتی، اطلاعات بیشتری از این تصمیم و دیگر ویژگی‌‌ها‌ی جدید مک بوک پرو 2021 اپل منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا