ارز دیجیتالاستارتاپایران

استقبال دانشگاه امیرکبیر از طرح حمایتی هلدینگ ارنیکا

برگزاری نشست باعنوان “فرصت‌ها، چالش‌ها و روندهای جهانی تجاری‌سازی و کاربست فناوری‌های نوظهور” با حضور اساتید و خبرگان صنعت رمزارز، در دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام شد.

به گزارش ایسنا این نشست تخصصی با حضور اساتید و روسای دانشکده‌های “علوم ریاضی و کامپیوتر”، “مهندسی برق”، “مهندسی کامپیوتر” و “مدیریت، علم و فناوری” و همچنین حضور مدیر عامل گروه سرمایه گذاری ارنیکا، مدیر عامل شرکت­های دانش بنیان توفاد و کاوان تک برگزارشد.

دکتر مهدی مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رئیس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر، با اشاره به خلاءهای قانونی و سیاستی کشور در مورد رمزارزها، بر لزوم سامان­دهی در حوزه حاکمیتی و برخورد هوشمندانه در جهت استفاده حداکثری از فناوری‌­های نوظهور در در انجام تعاملات بین‌­المللی تاکید کردند و در ادامه گفتند: اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ظرفیت­های فراوانی جهت کمک به توسعه فناوری‌­ها از منظر علوم ریاضی، برنامه­‌نویسی و مدیریت و اقتصادی کردن فعالیت­ها هستند.

در این راستا پیشنهاد تعامل و همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی با هلدینگ‌های فعال حوزه فناوری بلاکچین و رمزارزها توسط رؤسای دانشکده‌­های علوم ریاضی و کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر مورد استقبال قرار گرفت و در این خصوص تبادل نظرات انجام شد.

پیشنهاد برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و همچنین تعریف پایان‌نامه‌های مشترک در تمام مقاطع تحصیلی توسط دکتر محدث، رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر داده شد و ایشان در ادامه گفتند: امیدواریم همکاری بین دو مجموعه هر چه سریعتر آغاز شود.

ضمنا ایشان خبر از طراحی بسترهای قوی در زمینه الگوریتم‌های پیشرفته مالی و کاربردی در حوزه رمزارزها و بلاک چین دادند و از همکاری دو جانبه استقبال کردند. ایشان خواستار سریعتر اجرایی‌شدن پیشنهادات مطروحه بودند.

برگزاری مسابقات دانشجویی و اعطای جوایز به برگزیدگان توسط دکتر زرندی، از طرف رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر پیشنهاد داده شد که مورد استقبال گروه مدیران ارشد ارنیکا و شرکت توفاد قرار گرفت.

در راستای تربیت نیروهای انسانی ماهر و جذب آن‌ها توسط هلدینگ سرمایه‌گذاری دکتر هاشمی گلپایگانی، استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، به بیان راه‌های متناسب پرداختند که مورد توجه و استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.

همکاری هلدینگ ارنیکا و دانشگاه امیرکبیر

روابط عمومی گروه سرمایه گذاری ارنیکا که در حوزه فناوری بلاکچین و رمرارزها فعالیت دارد، ضمن معرفی هلدینگ ارنیکا به تشریح دستاوردهای انجام شده در کشور با کمک نخبگان و جوانان متخصص پرداخت. از این رو با توجه به موضوع جلسه، به فعالیت‌های شرکت دانش‌بنیان توفاد اشاره داشت و ضمن معرفی پلتفرم تبادل رمزارز اکسکوینو تشریح نمود: اقدامات این شرکت در سال ۱۳۹۶ با پلتفرم “اکسکوینو” و درگاه “بیت‌راه” آغاز شد و در سال ۱۳۹۸ موفق به اخذ مدرک دانش‌بنیانی در حوزه رمزارزها به خاطر فعالیت های زیر ساختی در حوزه فناوری‌های بلاک چین، نودها وکیف پول رمز ارز با رعایت پروتکل های مالی مبتنی گردید. مدیرعامل هلدینگ مذکور تاکید کردکه مجموعه شرکت­های وابسته به این هلدینگ از جوانان و نخبگان خلاق در اعتلای صنعت رمزارزها و بلاک چین حمایت می‌نماید.

کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه فناوری بلاک­چین و رمزارز از ‌چالش‌هایی بود که ایشان اشاره کردند و در ادامه گفتند: یکی از دشوارترین کارها در صنعت بلاکچین و رمز ارز جذب نیروی انسانی فنی ماهر است.

سید محمد میر ابوالقاسمی، معاون فناوری هلدینگ ارنیکا، به امنیت بالای پلتفرم تبادل رمز ارز اکسکوینو و بیت راه به تشریح اقدامات امنیتی صورت گرفته در شرکت توفاد به عنوان یک شرکت دانش بنیان در زمینه بلاک‌چین و صنعت رمزارز پرداخت و اظهار داشت: در شرکت توفاد چندین تیم به منظور افزایش امنیت ایجاد شده که یکی از این موارد در زمینه کشف تقلب فعالیت دارد. وی اظهار داشت: به طور کلی سیستم کشف تقلب در شرکت توفاد دارای دوبخش قبل از انجام و بعد از انجام تراکنش است؛ در صورتی که بیشتر سیستم­های کشف تقلب در کشور عموما بعد از انجام تراکنش­ها است.

ایشان با اشاره به تشکیل تیم تحقیق‌و‌توسعه در شرکت توفاد اظهار داشت: برای تشکیل این تیم از بهترین متخصصان در حوزه مالی و بلاک­چین به منظور ارتقاء سیستم‌های امنیتی پلتفرم‌های اکسکوینو و توفاد بهره برد‌‌ایم و از تجارب موسسه‌های مالی بزرگ و بانک‌ها در این بخش استفاده شده است. ضمن اینکه پوسته ظاهری فعالیت‌های ما در حوزه رمزارز و بلاک‌چین، پلتفرم اکسکوینو می باشد که همین پلتفرم هم تماما از زیرساخت‌های فنی داخلی استفاده می‌نماید و کمترین وابستگی را به سایت‌های بین المللی دارد. ساخت کیف‌پول رمز ارزها، پیاده سازی نودها که گاها تنها مورد در منطقه و بابت تسلط تیم فنی اکسکوینو به حوزه بلاک چین در رمز ارزها است.

در این نشست یاشار جاودانی، مدیر فنی و توسعه نرم‌افزار هلدینگ ارنیکا،به فرآیند رمزنگاری اطلاعات کاربران در پلتفرم تبادل رمزارز اکسکوینو به منظور افزایش امنیت  اشاره کرد و اظهار داشت: فرآیند رمزنگاری یک‌طرفه اطلاعات کاربران و والتها در پلتفرم‌های اکسکوینو و بیت‌راه نشان از امنیت بالای این پلتفرم‌ها دارد و حتی در صورت نفوذ به پلتفرم‌های شرکت باز شخص نفوذکننده قادر به دسترسی به اطلاعات کاربران این شرکت نخواهد بود.

ابراهیم مقصودلو، مدیر عامل شرکت الکترونیکی و دانش‌بنیان کاوان‌تک به معرفی ظرفیت‌های دو جانبه شرکت کاوان‌تک که در حوزه RTU  و ترکر اینترنت اشیاء فعالیت دارد پرداخت و گفت: همکاری متقابل شرکت کاوان‌تک از بستر آزمایشگاهی دانشگاه امیرکبیر و جذب نیرو از این نهاد علمی در این جلسه مورد تاکید ما قرار دارد.

سایر اساتید حاضر، جناب آقایان دکتر بیرانوند، دکتر صلواتی، دکتر اکبری، دکتر صدیقی و دکتر فربه، تکرار چنین جلساتی را در جهت عملیاتی کردن ایده‌ها و پیشنهادات خواستار شدند که به تقویت بنیه‌های ارتباط شرکت توفاد و دانشگاه به ویژه در فناوری‌های نوظهور خصوصا حوزه بلاک چین و رمز ارز کمک شایانی می‌کند.

جناب آقای دکتر مجیدپور، در انتهای جلسه به جمع‌بندی مباحث پرداخت و از مثبت بودن این نشست ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: همکاری مشترک هلدینگ ارنیکا با دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور هم افزایی و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه صنعت بلاک‌چین و رمزارز می تواند با انجام پایان نامه‌های مشترک، انعقاد پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، برگزار کلاس‌های آموزشی، بورسیه دانشجویان از سوی هلدینگ ارنیکا و کارآموزی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در این هلدینگ اجرایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا