اپلپوشیدنی هوشمند

ایرپاد پرو 2022 احتمالا به قابلیت ردیاب سلامتی مجهز می‌شود

اپل احتمالا در سال 2022 از نسل جدید و پیشرفته‌ای از ایربادهای وایرلس خود تحت عنوان ایرپاد پرو رونمایی خواهد کرد. محصولی که گفته ‌می‌شود مجهز به قابلیتی برای ردیابی فعالیت‌های ورزشی و رصد سلامتی کاربران عرضه ‌می‌شود.

بلومبرگ همچنین در این گزارش نوشت مهندسان اپل این روزها در تدارک طراحی و ساخت نسخه مقرون به‌صرفه‌ای از ایرپاد هستند که قرار است در ماه‌های پایانی سال جاری میلادی وارد بازار شود و در اختیار طرفداران محصولات پوشیدنی هوشمند قرار گیرد.

طبق آخرین گزارش‌ها، این ایرپاد از لحاظ طراحی، شباهت زیادی به ایرپاد پرو فعلی و موجود دارد. بلومبرگ به نقل از منابع مطلع نوشت که نسل جدید ایرپاد پرو به سنسورهای حرکتی ارتقایافته‌ای مجهز خواهند بود که با تمرکز روی قابلیت ردیابی سلامتی افراد توسعه یافته‌اند.

اضافه کردن این قابلیت به ایرپاد پرو، تصمی‌می‌منطقی از سوی اپل محسوب ‌می‌شود. این شرکت از سال‌های پیش چنین قابلیتی را به کتانی‌های شرکت نایکی تعبیه کرد که شامل سنسورهایی برای ردیابی حرکات و فعالیت کاربر بود و اطلاعات دریافتی به آیفون یا آیپاد ارسال ‌می‌شد.

اگرچه سابقه همکاری میان اپل و نایکی به سال 2016 بر‌می‌گردد اما اپل از آن زمان تاکنون، قابلیت‌های مرتبط با ردیابی وضعیت سلامت افراد را در ساعت اپل واچ خود جای داده است. از جمله این ویژگی‌ها ‌می‌توان به سنسورهای گام‌شمار، ضربان قلب و حتی سطح اکسیژن خون اشاره کرد.

البته این ویژگی‌ها در اختیار مشترکان سرویس اپل فیتنس پلاس نیز قرار گرفت و افراد ‌می‌توانند حرکات و تمرین‌های ورزشی را از طریق دستگاه‌هایی چون آیفون، آیپد و اپل تی‌وی دریافت کنند که البته این فعالیت‌ها با اپل واچ مورد ارزیابی قرار ‌می‌گرفت.

اما از آنجایی که ممکن است هر کسی توان خرید اپل واچ را به دلیل قیمت بالای آن نداشته باشد، تعبیه این سنسورهای در ایرپاد پرو ‌می‌تواند دیگر کاربران را از قیدوبند این ساعت رها کند. حتی کاربران ‌می‌توانند در صورت تمایل، فعالیت‌های ورزشی خود را از طریق اپل واچ و ایرپاد پرو نیز ردیابی کنند و با ترکیب این اطلاعات، به نتایج دقیق‌تری دست یابند.

در میان دیگر تولیدکنندگان و فعالان محصولات پوشیدنی نیزف شرکت جبرا در سال 2017 از ایرباد وایرلسی به نام Elite Sport پرده برداشت که به سنسور ردیابی ضربان قلب مجهز بود. شرکت‌های سامسونگ و Bose نیز اخیرا ایربادهایی را با چنین فناوری مشابهی تولید کرده‌اند. ناگفته نماند که آمازون نیز با عرضه نسل دوم ایرباد Echo Buds، به این جمع پیوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا