اپلبازی

سونی به دنبال عرضه بازی‌های پلی استیشن در گوشی‌های آیفون

گوشی‌های آیفون در طی سال‌های اخیر به پردازنده‌هایی جدید و قدرتمندی مجهز شده‌اند که قادرند توانی معادل یا حتی بالاتر از یک کنسول پلی استیشن 5 را ارائه دهند.

این حقیقت باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های بازی‌ساز نسبت به آینده خود و حضورشان در بازار گیمینگ نگران شوند و در کنار عرضه بازی برای کنسول‌ها، راهکارهای دیگری را نیز برای بقای خود بیندیشند. حال طبق آخرین شنیده‌ها، این شرایط زنگ خطر را برای سونی به صدا درآورده و این شرکت در این روزها در تدارک آغاز کسب‌وکاری جدید برای خود است.

جیم رایان، مدیر بخش پلی استیشن سونی در جلسه‌ای اعلام کرد که این شرکت طرح‌هایی را در دست اقدام دارد تا بتواند برخی از بازی‌های شاخص پلی استیشن را تا اوایل سال 2022 میلادی به گوشی‌های موبایل بیاورد.

رایان در خلال جلسه پرسش و پاسخی که با حضور سرمایه‌گذاران این شرکت برگزار شد، عنوان کرد که اقدام سال گذشته سونی در عرضه دو بازی کنسول برای پی‌سی، اولین گام برای باز کردن پای بازی‌های پلی استیشن 5 به دیگر دستگاه‌هاست.

وی در ادامه عنوان کرد که گام بعدی، انتشار برخی از بازی‌های شاخص برای کاربران موبایل است. با این حال، رایان اعلام کرد که نباید انتظار داشت که بتوان در سال نخست به سود چندانی در این زمینه دست یافت و این اقدام به منظور کسب تجربه و یادگیری در جهت استراتژی این شرکت مبنی بر گسترش امکان اجرای بازی‌ها در سایر دستگاه‌ها محسوب می‌شود.

همچنین در این گزارش آمده که سونی در ماه گذشته میلادی، در فرم اعلام نیاز خود برای استخدام کارمند جدید، به دنبال فردی بود که بتواند هدایت یک کسب‌وکار جدید با تمرکز روی حوزه موبایل را برعهده بگیرد.

البته سونی تنها شرکتی نیست که تصمیم به عرضه بازی برای کاربران موبایلی گرفته؛ پیشتر شرکت نینتندو نیز با عرضه بازی موبایلی سوپر ماریو ران در سال 2016 برای کاربران آی او اس، در این زمینه پیش‌قدم شد.

البته نینتندو نتوانست در این زمینه چندان موفق ظاهر شود و انتظار می‌رود که سونی بتواند از اشتباهات نینتندو درس بگیرد و مسیر متفاوتی را در این زمینه در پیش بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا