تکنولوژیفضا

پیشنهاد ۲.۸ میلیارد دلاری برای صندلی فضاپیمای بلو اوریجین

چندی پیش شرکت بلو اوریجین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از صندلی‌های ماموریت فضایی New Shepard خود را به حراج می‌گذارد. حال به نظر می‌رسد که این سفر ۱۰ دقیقه‌ای توجه بسیاری از افراد در جهان به ویژه ثروتمندان را به خود جلب کرده است.

بلو اوریجین با انتشار گزارشی نوشت که تاکنون بیشترین مبلغی که برای نشستن روی صندلی فضاپیمای New Shepard پیشنهاد شده، ۲.۸ میلیون دلار بوده است. بر اساس این گزارش، تاکنون ۵۲۰۰ نفر از ۱۳۶ کشور جهان رقم‌های پیشنهادی خود را برای خرید این صندلی خالی ثبت کرده‌اند که تا ابتدا، بیشترین پیشنهاد برابر با ۱.۴ میلیون دلار بود که طولی نکشید این رقم به ۲.۸ میلیارد دلار رسید.

این فضاپیمای شرکت بلو اوریجین قصد دارد تا با شش سرنشین و در طی شش ماه آینده به فضا ارسال شود. طبق اعلام این شرکت، مبلغ حاصل از فروش این صندلی برای امور خیریه صرف خواهد شد. همانطور که اشاره شد، در این فضاپیما شش صندلی تعبیه شده که فقط یک صندلی از طریق مزایده به فروش خواهد رفت.

اما هنوز سرنوشت پنج صندلی دیگر نامعلوم است و قیمتی نیز از سوی بلو اوریجین برای نشستن روی آن‌ها تعیین نشده است. با این حال، مزایده اخیر می‌تواند به این شرکت در انتخاب افراد علاقه‌مند و البته متمول برای تجربه این سفر ۱۰ دقیقه‌ای به فضای کمک کند.

به گفته بلو اوریجین، بعد از اعزام اولین گروه از مسافران به فضا، راه برای ارسال افراد بیشتر هموار خواهد شد و علاقه‌مندان بیشتری می‌توانند این سفر کم‌نظیر را تجربه کنند. بلو اوریجین اعلام کرد که کپسول فضایی New Shepard در بیابانی در تگزاس به فضا پرتاب خواهد شد و این کپسول تا ارتفاع ۶۵ مایلی (۱۰۵ کیلومتری) زمین خواهد رسید.

گفته شده که حراج عمومی‌یکی از صندلی‌های این فضاپیما در تاریخ ۱۰ ژوئن به پایان خواهد رسید و در تاریخ ۱۲ ژوئن، این مزایده وارد مرحله آنلاین و زنده خود خواهد شد. بلو اوریجین تاکنون ۱۵ بار این فضاپیما را تست کرد تا بتواند مجهز پرتاب باسرنشین آن را کسب کند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا