رویدادهای ایرانی

رویداد تخصصی آینده نوآوری و فناوری در اینوتکس ۲۰۲۱ برگزار می‌شود

نکستیشن، ایستگاهی در فردا

دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس، امسال میزبان یک بخش کنفرانسی جدید است که زمینه اصلی آن «آینده» و نسبت نوآوری و فناوری در آینده زندگی جامعه است.

برخلاف بسیاری از برنامه مشابه در فضای اکوسیستم کارآفرینی که عمدتا بر جنبه‌‌‌‌های فنی یا کسب‌وکاری متمرکز هستند، ایستگاه آینده در قالب ۴۰ سخنرانی‌، پنل‌، مصاحبه و ارائه متنوع به ابعاد انسانی نوآوری و فناوری‌ می‌پردازد و در آن متخصصانی از رشته‌های مختلف درباره آثار اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی آنها در فردای ایران و جهان توجه صحبت خواهند کرد.

بخش نکستیشن در ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت در سالن آمفی‌تئاتر پارک فناوری پردیس افتتاح می‌شود و سپس در طول ۳ روز بعدی از ساعت ۱۰ تا ۱۸و در قالب ۶ فصل، فناوری‌هایی‌‌ که در بسیاری از گزارش‌های آینده‌پژوهی برای آنها آینده پررونقی تصویر شده به طور ویژه مورد توجه قرار می‌گیرند: بلاک‌چین، اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، کلان داده‌ها، رایانش ابری و فناوری‌های همگرا.

نکستیشن میزبان ۴ پنل چالشی درباره آینده‌نگری در اکوسیستم کارآفرینی کشور است که در آن موضوعاتی مانند آینده زیرساخت ابری (به بهانه بحران اخیر ابرآروان) محل بحث قرار می‌گیرند.

همچنین در ایستگاه آینده، ۴ مستند برجسته بین‌المللی درباره تاثیرات فناوری‌های جدید بر زندگی بشر به نمایش درخواهد آمد که تعدادی از آنها برای اولین بار در ایران پخش می‌شوند.

امسال نمایشگاه اینوتکس  از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت و در محل پارک فناوری پردیس به صورت ترکیبی حضوری و مجازی برگزار می‌شود و این امکان برای بازدیدکنندگان فراهم شده است که با ثبت‌نام در سایت اینوتکس inotex.com، تمام سخنرانی‌های نکستیشن از طریق سایت به صورت زنده تماشا کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا