تکنولوژی

اختلال کلاب‌هاوس به اپراتورهای ثابت رسید

کلاب‌هاوس از صبح امروز (7اردیبهشت) به گزارش برخی کاربران از اپراتورهای ثابت دچار اختلال شده است و دسترسی کاربران با آی‌پی ایران به آن امکان‌پذیر نیست. از چند روز پیش دسترسی کاربران به کلاب هاوس از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات مسدود شده بود و حالا گزارش‌ها حاکی از ان است که این اختلال در شاتل نیز ایجاد شده است.

از 19 فروردین دسترسی به کلاب هاوس، شبکه اجتماعی مبتنی بر صوت و گفت‌وگو، برای مشترکان ایرانسل و همراه اول دچار اختلال شد و حدس و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره فیلتر این شبکه اجتماعی صوتی توسط کارشناسان وجود داشته است. اپراتورهای ایرانسل و همراه اول در گفت‌وگو با آی‌تی‌ایران هر گونه فیلترینگ و اختلال عمدی در کلاب هاوس را تکذیب کرده بودند.

پس از آن هیئت دولت با تصویب مصوبه‌ای به این اپراتورها اولتیماتوم داد که تا شنبه چهارم اردیبشهت برای رفع این اختلال اقدام کنند و در غیر این‌صورت به پیشنهاد وزارت ارتباطات روزانه ۵۰ میلیارد تومان جریمه و در صورت ادامه، برای آنها ۲ سال تعلیق از فروش و کاهش مدت پروانه در نظر گرفته خواهد شد.

سازمان تنظیم مقررات نیز جزئیات اختلال ایجاد شده را روی سایت خود منتشر کرده است.

طبق این گزارش هیچ‌گونه دستور اختلال یا فیلتر این شبکه اجتماعی توسط کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (کمیته فیلترینگ) یا دستور مقام قضایی در این‌باره نبوده است و این اپراتورها با تغییر در DNS و IPها و اختلال منطقه‌ای باعث جلوگیری دسترسی کاربرانشان به کلاب هاوس شده‌اند. در گام اول و طبق اطلاعات این گزارش شرکت همراه اول با تغییر در DNS موجب اختلال در کلاب هاوس شده است.

در نهایت با پایان ضرب‌العجل ۲۴ ساعته با رفع نشدن این اختلال این وزارتخانه شکایت از این سه اپراتور را به دادستانی کشور ابلاغ کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا