گوگل

احتمال اضافه شدن «سطل آشغال» به اندروید 12

به نظر ‌می‌رسد که گوگل به دنبال اضافه کردن قابلیت سطل آشغال به نسخه جدید اندروید 12 است.

اخیرا وب‌سایت XDA-Developer کدی متعلق به سیستم عامل اندروید 12 را مورد بررسی قرار داد تا به برخی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این نسخه که هنوز توسط گوگل معرفی نشده‌اند، دست یابد. جدیدترین یافته این گروه از توسعه‌دهندگان، ویژگی سطل آشغال تحت عنوان Trash در اپلیکیشن Settings بوده است.

به گفته این وب‌سایت، زمانی که کاربر در اندروید 12 روی Trash تپ کند، پیغا‌می‌به صورت پاپ‌اپ نمایش داده ‌می‌شود که در آن میزان حافظه اشغال شده توسط فایل‌های حذف شده را نشان ‌می‌دهد و کاربر ‌می‌تواند در صورت تمایل، این فایل‌ها را حذف کند.

به نظر ‌می‌رسد که این ویژگی شبیه به سطل آشغال موجود در سیستم عامل ویندوز و یا مک باشد اما با این تفاوت که اندکی پیچیده‌تر است. البته در نسخه اندروید 11 نیز اپلیکیشن‌ها ‌می‌توانستند به لطف یک API در این پلتفرم، فایل‌ها را به جای حذف دائم و فوری، پنهان کنند. اما این ویژگی محدودیت‌های خاص به خود را داشت و کمتر مورد استفاده قرار گرفت.

اما به نظر ‌می‌رسد که گوگل قصد دارد در اندروید 12، پشتیبانی از این ویژگی را در اپلیکیشن Files اضافه کند. این ویژگی قادر است تما‌می‌فایل‌های حذف شده در دستگاه را نشان دهد و مطابق با آنچه در تصویر زیر مشاهده ‌می‌کنید، این امکان برای کاربران فراهم شده تا در صورت تمایل، فایل‌های موجود در سطل آشغال و به طور کل، حافظه دستگاه خود پاک کنند.

اما با توجه به اطلاعات موجود، هنوز راهی برای بازیابی فایل‌های انتقال داده شده به سطل آشغال مشخص نشده است. گوگل هنوز واکنشی در خصوص انتشار این خبر نشان نداده و باید منتظر ماند و دید که در جریان کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت در ماه مه، اضافه شدن سطل آشغال جزو ویژگی‌های جدید معرفی شده برای اندروید 12 خواهد بود یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا