اوبر

اوبر به پرداخت جریمه 1.1 میلیون دلاری به یک مشتری نابینا محکوم شد

شرکت اوبر اخیرا به دلیل عدم رعایت حقوق یکی از مشتریان نابینای خود، محکوم به پرداخت جریمه 1.1 میلیون دلاری شد.

البته در سال 2014 نیز ماجرای تقریبا مشابهی برای اوبر پیش آمد و این شرکت به علت اعمال رفتارهای تبعیض‌آمیز نسبت به افراد نابینا و سگ‌ها‌ی راهنمایشان به پرداخت جریمه 2.6 میلیون دلاری محکوم شد.

حال این زن نابینا که به زودی پول قابل توجهی را دریافت خواهد کرد، گفت که به دلیل عدم پذیرش 14 درخواست وی از سوی رانندگان اوبر از کار، جشن تولید و مراسم سال نوی میلادی در کلیسا جا مانده یا زیر باران و در تاریکی شب مانده و چنین رفتار تحقیرآمیزی را از سوی رانندگان این شرکت تجربه کرده است.

قاضی این پرونده در این باره گفت که اوبر بدون در نظر گرفتن هیچ جریمه‌ یا تنبیهی برای رانندگان خود که رفتاری تبعیض‌آمیز را علیه افراد معلول و کم‌توان نشان دادند، اجازه داد تا همچنان به کار خود ادامه دهند.

در گزارشی که از سوی این قاضی منتشر شده، آمده است زمانی که اوبر تحقیقات خود را از رانندگان در خصوص شکایت‌ها‌ی کاربران آغاز کرد، ماموران این شرکت به رانندگان یاد می‌دادند تا چگونه بهانه‌هایی غیرتبعیض‌آمیز را برای عدم پذیرش درخواست افراد نابینا و ناتوان بیاورند و سفر را قبول نکنند. در واقع، علی‌رغم شکایت‌ها‌یی که از سوی کاربران مطرح می‌شد، اوبر از رانندگان خود حمایت می‌کرد.

البته قرار نیست که کل این 1.1 میلیون دلار به لیزا ایروینگ، زن نابینای شاکی برسد. طبق این گزارش، حدود 324 هزار دلار به عنوان خسارت به وی تعلق می‌گیرد و مابقی به عنوان هزینه‌ها‌ی حقوقی در نظر گرفته می‌شود.

او در گفت‌وگویی با وب‌سایت Chronicle اعلام کرد که در یک مورد، پس از سوار شدن به خودرو، راننده متوجه حضور سگ راهنمایم در کنارم شد، عصبانی شد و من را کنار خیابان پیاده کرد. ایروینگ گفت که بیش از 60 درخواست وی توسط رانندگان اوبر رد شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا