استارتاپایرانتکنولوژی

گزارش سال ۹۹ ابرآروان: اختلال ۵ درصدی زیرساخت اینترنت در یک سال

تازه‌ترین گزارش ابرآوان نشان‌دهنده این است که میزان قطعی اینترنت در ایران در سال ۹۹ حدود ۵ درصد کل سال بوده است. بر اساس این گزارش اینترنت کشور در سالی که گذشت با ۸ هزارو ۸۸۱ دقیقه اختلال روبه رو بوده است.

سال ۱۳۹۹ با کرونا و نوسانات اقتصادی متفاوت‌تر از همیشه پیش رفت؛ برخی کسب‌وکارهای آنلاین با تداوم رکود، سالی بسیار دشوار را پشت سر گذاشتند و برخی دیگر با توجه به افزایش نیازمندی‌های آنلاین و تغییر رفتار کاربران به رشد دو تا ۱۰ برابری رسیدند.

در گزارش سالیانه ابر آروان آمده است که تعداد مشتریان ابر آروان با نزدیک به دو برابر رشد، به بیش از ۶۵هزار مشتری رسیده است. این افزایش تعداد مشتریان منجر به افزایش ۴ برابری ترافیک در تعداد بازدید کاربران نهایی بر بستر ابر آروان شده است. طبق این گزارش ۸۵ درصد مشتریان ابراروان در ایران از یک یا چند محصول رایگان این مجموعه استفاده می‌کنند.

 حضور ابرآروان در بازار بین‌المللی

همچنین گسترش و تقویت پاپ‌سایت‌ها در نقاط مهم ایران و جهان، افزایش سه برابری منابع پردازشی، توسعه‌ی سه برابری منابع دیتاسنتری و ساخت دیتاسنتر اختصاصی بامداد در غرب تهران از مهم‌ترین فعالیت‌های ابر آروان بوده است.

به گزارش ابرآروان، مشتریان بین‌المللی آروان از ۵هزار مشتری گذشته و با افزایش تعداد کشورهایی که از محصولات ابر آروان استفاده می‌کنند و ضریب نفوذ ابر آروان سه برابر شده است. همچنین اقداماتی که ابرآروان در سال جاری انجام داده است باعث شد تا جایگاه‌های بین‌المللی ابر آروان در بین باسابقه‌ترین و پرترافیک‌ترین سرویس‌دهنگان CDN در جهان، با رشد همراه باشد؛ یک پله صعود در میان پراستفاده‌ترین عرضه‌کنندگان CDN و قرارگیری در بین DNS سرورهای پرترافیک دنیا، جدیدترین دستاوردهای ابر آروان در نخستین روزهای سال ۲۰۲۱ میلادی شد.

پرمخاطب ترین مشتریان ابر آروان هند، ترکیه، اندونزی، پاکستان، بنگلادش، آرژانتین، مصر، افغانستان، فیلیپین و چین هستند. نکته جالب اینجاست که ۸۰ درصد مشتریان جهانی ابر آروان در دسته مشتریان رایگان قرار یم‌گیرند و ۲۰ درصد این جمعیت در زمره مشتریان غیررایگان این شرکت قرار می‌گیرند.

کسب‌وکارهای موفق در سال ۹۹ از نگاه ابرآروان

آمار ترافیکی ابر آروان، نشان می‌دهد با استقبال بسیار بالای کاربران از سامانه‌های بورسی و سرمایه‌گذاری، هم‌چنین خرید خودرو، این دو دسته خدمت آنلاین در بین پرترافیک‌ترین سایت‌ها در سال ۱۳۹۹ قرار گرفته‌اند؛ خدمات الکترونیک دولتی به‌واسطه‌ی کرونا افزایش پیدا کرده است و سامانه‌های نوبت‌دهی آنلاین خدمات درمانی هم به جمع پرترافیک‌ترین سامانه‌ها وارد شدند. در آخر، خدمات سفر که تا سال گذشته با اقبال بالایی روبه‌رو بودند، در سال ۱۳۹۹ به آخرین رتبه در بین این سامانه‌های پرترافیک رسیدند.

طبق گزارش سالیانه ابرآروان براساس ترکیب داده‌های حوزه‌های کسب‌وکاری که از بستر ابری آروان خدمت می‌گیرند، سامانه‌های آنلاین سفارش غذا و تاکسی توانستند از رکود عبور کرده و به رکودشکنی جدیدی در سال ۹۹ دست پیدا کنند.

سامانه‌های بورسی و فروش خودرو با پیک‌های مقطعی رکوردشکنی کردند. فروشگاه‌های آنلاین رشد دو برابری، سامانه‌های نوبت‌دهی آنلاین خدمات درمانی رشد سه برابری و سوپرمارکت‌های آنلاین رشد ۱۰ برابری را رقم زدند. این در حالی است که سامانه‌های فروش بلیت سفر و رزرو هتل در بهترین حالت توانستند به ترافیک سال گذشته‌شان دست پیدا کنند و سال کرونا را در رکود سپری کردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا