اپل

سبقت اپل از سامسونگ در عرضه گوشی هوشمند

بر اساس آخرین گزارش‌ها، اپل توانست با پایان دادن به سلطه چندین ساله سامسونگ بر بازار گوشی‌های هوشمند، بیشتری میزان عرضه اسمارت‌فون را در سه ماهه چهارم سال 2020 میلادی از آن خود کند.

مرکز تحقیقاتی گارتنر با انتشار گزارشی در این خصوص نوشت اپل در این بازه زمانی، حدود 80 میلیون گوشی را به بازار عرضه کرد. عملکردی که برای هیچ یک از شرکت‌های تولیدکننده گوشی از جمله سامسونگ که از سال 2016 تاکنون، همواره در صدر بیشترین میزان عرضه گوشی در جهان جای داشت، ثبت نشد.

اهالی کوپرتینو در ایام تعطیلات سال نوی میلادی و به لطف قابلیت‌هایی همچون فناوری 5G و طراحی جدید گوشی‌های خانواده آیفون 12، فروش بالایی را در بازار به ثبت برساند. همچنین در این گزارش آمده که عملکرد اپل در دوران همه‌گیری کرونا، بهتر از هر شرکت دیگری بوده است.

در گزارش مرکز IDC نیز که ماه گذشته منتشر شد، میزان فروش گوشی‌های آیفون در سه ماهه پایانی سال 2020 برابر با 90.1 میلیون دستگاه برآورد شده بود. عملکردی که تاکنون برای هیچ شرکتی در یک بازه سه ماهه ثبت نشده است.

اگرچه اپل آمار فروش گوشی‌های خود را منتشر نمی‌کند، اما این شرکت اعلام کرد که در سه ماهه پایانی سال گذشته، میزان درآمدهای حاصل از فروش گوشی‌های آیفون با رشدی 17 درصدی به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته همراه بود.

عملکرد اپل در فصول مختلف، متفاوت و متغیر است به طوری که اوج فروش این شرکت مربوط به سه ماهه منتهی به پایان ماه دسامبر است. با این حال، در گزارش اخیر آمده که میزان عرضه گوشی در جهان در سال 2020، با افتی 5.4 درصدی همراه بود که دلیل اصلی این امر، همه‌گیری کرونا عنوان شده است.

این در حالی است که مجموع فروش گوشی‌های اپل در سال 2020، رشدی 3.3 درصدی را تجربه کرد. در میان تولیدکنندگان، هواوی بیشترین افت فروش را داشت به طوری که میزان عرضه گوشی‌های این شرکت با کاهشی 24.1 درصدی همراه بود. شرکتی که در طی ماه‌های اخیر و به دنبال تنش‌ها با دولت رئیس جمهور سابق آمریکا، با چالش‌های زیادی مواجه شد.

در گزارش گارتنر آمده که میزان فروش گوشی‌های سامسونگ نیز با کاهشی 14. درصدی در سال گذشته میلادی همراه بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا