شبکه‌های اجتماعی

پلتفرم CoCo ابزاری حرفه ای برای تحلیل دیتا در اینستاگرام

چرا آنالیز اینستاگرام؟

این روزها شبکه‌های اجتماعی به یک عامل مهم برای موفقیت در کسب‌وکار تبدیل شده‌اند. تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در سال 2020 در دنیا از کل جمعیت جهان در سال 1971 بیشتر است.

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. 500 میلیون کاربر به صورت روزانه در اینستاگرام فعالیت می‌کنند که بیشتر آن‌ها مخاطبین جوانی هستند که کمتر از 30 سال سن دارند. بیشتر از 12 میلیون برند از اینستاگرام برای توسعه و ایجاد آگاهی بیشتر از خدمات و فعالیت‌هایشان استفاده می‌کنند.

با توجه به این آمار دیگر شکی در مزایای استفاده از اینستاگرام وجود ندارد؛ چیزی که در حال حاضر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و کلید ایجاد جذاب‌ترین و پر نتیجه‌ترین استراتژی شما در اینستاگرام می‌باشد، داشتن قدرت تجزیه تحلیل است.

فعالیت در اینستاگرام بدون اندازه‌گیری آمار و ارقام، مانند راه رفتن در یک جاده تاریک و بدون هدف است؛ اگر به آنالیز اینستاگرام توجه کنید، می‌توانید استراتژی‌های موثرتری برای پیشرفت خود تعیین کنید و از میزان موفقیت یا عدم موفقیت آن‌ها آگاهی پیدا کنید.

اما در این بین سوال مهم‌تری مطرح می‌شود:

حرفه‌ای‌ترین راه آنالیز اینستاگرام کدام است؟

پیشنهاد ما به شما استفاده از ابزاریست که به شما کمک می‌کند، بسیار حرفه‌ای‌تر به آنالیز اینستاگرام بپردازید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تجزیه و تحلیل اینستاگرام نباید فقط یک‌سری اعداد و ارقام باشد که مدیر شبکه‌های اجتماعی به شما می‌دهند. یک تجزیه و تحلیل ارزشمند آن است که به شما راهی که توانایی‌اش را دارید، نشان دهد و همین‌طور به شما راهکاری که استراتژی شما را قوی‌تر و موثرتر می‌کند، ارائه کند. حال بهتر است این راهکارها در قالب یک پنل کاربری به شما ارائه شود؛ کاری که ابزار CoCo به عنوان ابزار تحلیل اینستاگرام انجام می‌دهد، همین است.

CoCo چطور می‌تواند به استراتژی‌های شما در اینستاگرام کمک کند؟

CoCo   به عنوان ابزاری قدرتمند در تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های خود را با تحلیل دقیق رفتار مخاطب، هوشمندانه تنظیم کنید.

اما اگر  می‌خواهید بدانید CoCo  دقیقا چگونه به تعیین استراتژی شما کمک می‌کند؛ می‌توانیم  بگوییم با استفاده از CoCo  می‌توانید:

مخاطبین خود را بهتر درک کنید:

برداشتن گام‌هایی برای درک رفتار  مخاطبان با استفاده از داده‌های اجتماعی می‌تواند در بسیاری از موارد به شما در ایجاد استراتژی‌های موثرتر کمک کند. به عنوان مثال با استفاده از قابلیت‌های Engagement hourly & Engagement in weekdays در CoCo می‌توانید بهترین ساعات فعالیت مخاطبین خود را پیدا کنید و ببینید که آن‌ها در چه روزهایی از هفته و در چه ساعاتی از روز به پست‌های شما بهتر واکنش نشان می‌دهند و تعامل (Engagement) بیشتری برقرار می‌کنند. شما می‌توانید این اطلاعات را به صورت نمودارهای جذاب بصری، بسیار کامل و دقیق ببینید و بر اساس رفتار مخاطب خود، محتواهایتان را در بهترین زمان ممکن منتشر کنید.

درک مخاطبین ایسنتاگرام

محتوایی جذاب‌تر تولید کنید:

قاعدتا هر محتوایی نمی‌تواند ارزشمند تلقی شده و تاثیر لازم را روی مخاطب ایجاد کند، محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌شود، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر رشد یک کسب‌وکار خواهد گذاشت؛ بنابراین آگاهی از این که محتواهای منتشر شده توسط شما چه تاثیری بر مخاطبین داشته‌اند و کدام پست شما در اینستاگرام برای آنها جذابیت بیشتری داشته، اهمیت بسیار بالایی دارد.

در CoCo می‌توانید با استفاده از نمودارهای Engagement & Follower Growth  روند رشد تعامل و تعداد  مخاطبین خود در اینستاگرام را به طور منظم پیگیری کنید و ببنید که آیا تولید محتوای شما تا به حال موثر بوده است یا خیر.

هم چنین می‌توانید با شناسایی برترین پست‌هایتان بر اساس معیارهای متفاوتی مثل لایک، کامنت و … محتوایی تولید کنید که مخاطبین شما بیشتر دوستشان داشته‌اند.

با استفاده از قابلیت top hashtags & top words نیز می‌توانید استراتژی قوی خود در تولید محتوا را تکمیل کنید و با استفاده از آن‌ها مخاطبین بیشتری را به صفحه خود بکشانید.

تحلیل اینستاگرام

با درک  عملکرد رقبا، رقابت موثرتری داشته باشید:

اگر فیلم پدرخوانده را دیده باشید احتمالا دیالوگ معروف «دوستانت را نزدیک خودت نگه‌دار، دشمنانت را نزدیک‌تر » شنیده‌اید.

در دنیای کسب‌و کار این جمله به این معناست که شما نیاز دارید در حالی که تلاش می‌کنید از رقابت عقب نمانید، از  رقبایتان یاد بگیرید و همیشه راهکاری خلاقانه برای بالاتر بردن برند خود داشته باشید.

با قابلیت Comparison  در CoCo  می‌توانید عملکرد رقبایتان را رصد کنید، علت موفقیت و شکست آن‌ها را بررسی کنید، سعی کنید از این دلایل درس بگیرید و از این اطلاعات برای تعیین استراتژی‌های خلاقانه‌تر استفاده کنید.

تحلیل وضعیت اینستاگرام با coco

نحوه عملکرد کمپین‌های اینستاگرامی خود را بررسی کنید:

زمانی که یک کمپین اینستاگرامی را شروع می‌کنید باید به طور مدوام آن را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا به اهدافی که در ابتدای کمپین داشته‌اید نزدیک می‌شوید یا خیر؛ آنگاه می‌توانید به راحتی  کم و کاستی‌های عملکرد خود را شناسایی کنید و نقاط قوت خود را بشناسید.

با قابلیتCampaign  می‌توانید در ابتدای کمپین، اهداف خود را بر اساس یکی از شرایط میزان  لایک، کامنت و تعامل (Engagement) در CoCo  تعریف کنید و تا پایان کمپین میزان نزدیک شدن به اهداف تعیین شده خود را رصد کنید. در پایان گزارش کاملی با معیارهای مختلف از CoCo دریافت خواهید کرد تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری برای کمپین‌های آینده خود داشته باشید.

مزایای استفاده از coco

مزایای استفاده از CoCo

همان‌طور که می‌دانید ابزارهای حرفه‌ای زیادی برای آنالیز اینستاگرام وجود دارد که انتخاب را برای شما سخت می‌کنند؛ اما ما به 2 ویژگی مهم که  CoCoرا از سایر ابزارها متمایز می‌کند اشاره می‌کنیم تا با خیالی آسوده برای استفاده از این ابزار تصمیم بگیرید:

دسترسی آسان:

بسیاری از ابزارهای مهم دنیا به علت فیلترینگ و تحریم یا از دسترس خارج شده‌اند یا دسترسی به آن‌ها تنها با استفاده از فیلترشکن میسر خواهد بود که کار را برای بسیاری از کاربران ایرانی سخت خواهد کرد.

CoCo   بدون نیاز به فیلترشکن به راحتی و بدون هیچ مشکلی در دسترس شما خواهد بود.

قابلیت پرداخت هزینه پلتفرم به ریال:

هزینه بالای دلاری و عدم دسترسی به درگاه‌های پرداخت آنلاین و سایر روش‌های پرداخت جهانی به علت تحریم، از مشکلاتی است که کابران ایرانی در استفاده از  این ابزارهای حرفه‌ای دارند.

پلتفرم CoCo  با فراهم کردن امکان پرداخت ریالی از طریق درگاه‌های آنلاین، فرصتی بی‌نظیر برای استفاده از این ابزار حرفه‌ای را برای کابران ایرانی فراهم  کرده است.

سخن آخر:

چیزی که شما را از سایرین متمایز می‌کند، انتخاب‌های شما و عملکرد شما بر اساس آن‌هاست. یک انتخاب حرفه‌ای می‌تواند به عملکرد حرفه‌ای شما کمک زیادی کند و مسیر پیشرفت را در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید برای شما هموارتر سازد. در این مقاله قصد داشتیم با معرفی  یکی از ابزاری که می‌تواند به روند پیشرفت شما در بازاریابی اینستاگرامی کمک کند، نقشی در انتخاب حرفه‌ای و متقابلا پیشرفت حرفه‌ای شما داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا