تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

اکنون می‌توانید چت‌های واتساپ را به تلگرام منتقل کنید

تلگرام به تازگی از اضافه شدن قابلیتی جدید به اپلیکیشن خود خبر داد که بر اساس آن، کاربران می‌توانند تاریخچه چت‌های خود در واتساپ را به تلگرام منتقل کنند.

این یعنی کاربرانی که قصد خداحافظی با واتساپ و مهاجرت به تلگرام را در سر دارند، می‌توانند با خیال راحت مکالمات خود را نیز به این اپلیکیشن منتقل کنند. این تغییرات در بروزرسانی نسخه ۷.۴ تلگرام برای نسخه آی او اس قابل دریافت خواهد بود.

تلگرام همچنین اعلام کرد که ویژگی مذکور، برای کاربران اندروید نیز عرضه شده و با آپدیت جدید می‌توانند از این امکان استفاده کنند. طبق اطلاعات ارائه شده، علاوه بر واتساپ، می‌توان چت‌های سایر اپلیکیشن‌ها همانند لاین (Line) و کاکائوتاک (Kakaotalk) را نیز تلگرام منتقل کنند.

این قابلیت جدید در شرایطی به تلگرام اضافه شده که کاربران زیادی در سراسر جهان به استفاده از این اپلیکیشن روی آورده‌اند. پاول دوروف مدیرعامل تلگرام نیز چندی پیش رسما اعلام کرد که تعداد کاربران این اپلیکیشن از مرز ۵۰۰ میلیون نفر عبور کرد.

این مسئله به حواشی پیرامون تصمیم عجیب واتساپ برمی‌گردد که چندی پیش از اعمال سیاست‌های جدیدی خبر داد که بر اساس آن، کاربران تنها در صورتی می‌توانند از واتساپ استفاده کنند که اطلاعات خود را با فیسبوک به اشتراک بگذارند.

این تصمیم، واکنش‌های زیادی را از سوی کاربران به دنبال داشت به طوری که بسیاری از آن‌ها، تصمیم به ترک این اپلیکیشن و استفاده از برنامه‌های جایگزین همچون تلگرام و سیگنال گرفتند. حال با توجه به قابلیت جدید تلگرام، این دسته از کاربران می‌توانند با خیال راحت‌تر به این مهاجرت فکر کنند.

استفاده از این قابلیت در پلتفرم آی او اس نیز بدین صورت است که ابتدا باید وارد صفحه چت شخصی یا گروهی مد نظر شد. سپس روی اسم گروه یا مخاطب که در بالای صفحه قرار دارد، تپ کرد تا اطلاعات آن نمایش داده شود.

از این قسمت، باید گزینه Export Chat را انتخاب و iOS Share Sheet را باز کرد. در اینجا، می‌بایست Telegram را انتخاب کنید تا وارد اپلیکیشن تلگرام شوید و در نهایت با انتخاب یک چت تلگرامی، می‌توانید اطلاعات را به آن منتقل کنید.

در گوشی‌های اندروید نیز کاربران می‌توانند از طریق تپ کردن روی علامت سه نقطه که در قسمت بالایی و سمت راست صفحه جای گرفته، گزینه Export Chat و بعد از آن More را انتخاب کنند.

پیام‌هایی که به چت‌های منتقل می‌کنند، با برچسب کوچک Imported نمایان می‌شوند. همچنین این امکان برای کاربران فراهم شده تا تاریخچه چت‌های واتساپ را بدون تصاویر یا همراه با تصاویر منتقل کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا