سامسونگ

سامسونگ آماده تحویل نمایشگرهای تاشو به شرکت‌های رقیب

به نظر می‌رسد که سامسونگ دیسپلی، توسعه نمایشگرهای تاشوی خود را به پایان رسانده و آماده توزیع آن به شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند است.

این یعنی، علاوه بر شرکت سامسونگ، دیگر رقبای چشم بادامی‌ها نیز می‌توانند از این فناوری در نسل جدید محصولات خود استفاده کنند. تا پیش از این، این پنل‌ها تنها در اختیار مهندسان سامسونگ قرار می‌گرفت اما طبق گزارش وب‌سایت ETNews، سامسونگ دیسپلی آماده عرضه یک میلیون پنل نمایشگر تاشو به خریداران است.

در حال حاضر، چند شرکت چینی به دنبال ساخت و عرضه گوشی‌هایی مجهز به نمایشگر تاشو هستند تا بتوانند این دستگاه‌ها را در نیمه دوم سال جاری میلادی به بازار عرضه کنند. البته شاید یک میلیون پنل تاشو شاید نتواند پاسخگوی نیاز همه شرکت‌های خریدار باشد چرا که سالانه تقریبا 350 میلیون گوشی در جهان به فروش می‌رسد.

با این حال، گوشی‌های مجهز به نمایشگر تاشو در آغاز راه خود قرار دارند و ممکن است آن چنان که بایدوشاید مورد استقبال قرار نگیرند. در همین رابطه، اخیرا مرکز تحقیقاتی Canalys، اعلام کرد که بین ماه سپتامبر 2019 تا ژوئن 2020، حدود 1.74 میلیون دستگاه گوشی تاشو در جهان به فروش رفت که البته این آمار مربوط به نسل اول گوشی‌های تاشوست و گوشی گلکسی زد فولد 2 را شامل نمی‌شود.

سامسونگ که یکی از پیشگامان تولید گوشی‌های تاشو به شمار می‌رود، امیدوار است که بتواند به میزان فروش گوشی‌های تاشوی خود در سال 2021 بیفزاید. شرکت زیرمجموعه آن یعنی سامسونگ دیسپلی نیز احتمالا 10 میلیون پنل  تاشو را در اختیار تولیدکنندگان این شرکت قرار خواهد داد.

بنابراین، می‌توان گفت که در سال جاری میلادی، شرکت‌های رقیب سامسونگ فرصت و شانس زیادی برای تصاحب سهم بالایی از این بازار نوظهور را نخواهند داشت. سامسونگ در حال حاضر، گوشی‌های تاشوی خود را در دو نسخه و طراحی روانه بازار کرده است که یک مدل همانند گلکسی زد فلیپ از محور افقی خم می‌شود و مدل دوم یعنی گلکسی زد فولد از محور عمودی.

سامسونگ بخش زیادی از درآمدهای خود را از طریق فروش محصولات تولیدشده توسط شرکت‌های زیرمجموعه به دست می‌آورد که سامسونگ دیسپلی در این زمینه، نقش مهمی‌را ایفا می‌کند. برای مثال، میزان درآمدی که سامسونگ از طریق فروش قطعات تولیدی خود به شرکتی همچون اپل به دست می‌آورد، بیشتر از درآمدی است که از طریق فروش گوشی‌های گلکسی به خریداران کسب می‌کند.

این روال قطعا در خصوص نمایشگرهای تاشو نیز در پیش گرفته خواهد شد و به زودی شاهد عرضه گوشی‌های متعددی از سوی تولیدکنندگان متعدد در بازار خواهیم بود.

 

منبع
Arstechnica

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا