ایران

تغییرات جدید در وزارت ارتباطات

سجاد بنابی معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رفع انحصار از شرکت ارتباطات زیرساخت، گفت: با این رفع انحصار از تبدیل این شرکت به یک صدا و سیما و مخابرات دیگر جلوگیری شد و تا پایان این دولت اقداماتی برای برداشتن انحصار در حوزه دیتا نیز انجام می‌شود.

محمدجواد آذری جهرمی در مراسم تکریم از معاون سابق برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و همچنین معارفه معاونان جدید خود به‌صورت آنلاین، با اشاره به همکاری خود با سیروس موثقی از شرکت ارتباطات زیرساخت، گفت: در آن زمان شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل خصوصی‌سازی مخابرات و عدم تعیین حدود وضعیت نامشخص و ساختار نامناسبی داشت و خدمت‌رسانی مناسبی به اپراتورها انجام نمی‌شد.

وی عدم توجه به مشتری و شفافیت در ساختار را از مشکلات آن زمان این شرکت عنوان کرد و افزود: برای تغییر نگاه و حرکت به سمت مشتری مداری و توسعه شبکه نیاز به یک تغییر بزرگ در شرکت ارتباطات زیرساخت احساس می‌شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این تغییر بزرگ با مدیریت آقای موثقی در شرکت زیرساخت انجام شد، گفت: با تغییر ساختار و ایجاد شفافیت و یکپارچه‌سازی خدمات هم اکنون شرکت ارتباطات زیرساخت به یکی از بهترین اپراتورهای خدمت‌دهنده تبدیل شده و سه سال مستمر در ارزیابی‌های دولت به عناوین برتر دست می‌یابد.

آذری جهرمی با اشاره به رفع انحصار از شرکت ارتباطات زیرساخت، افزود: با این رفع انحصار از تبدیل این شرکت به یک صدا و سیما و مخابرات دیگر جلوگیری شد و تا پایان این دولت اقداماتی برای برداشتن انحصار در حوزه دیتا نیز انجام می‌شود.

وی به حضور سیروس موثقی به عنوان معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در زمان شروع مسوولیت خود در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید رشد ۲.۵ برابری بازار ICT محقق می‌شد، در صورتی که ما مشکل تامین منابع، نرخ ارز و عدم توسعه مناطق محروم را نیز داشتیم.

وزیر ارتباطات به برنامه‌ریزی دقیق و خلاقانه در وزارت ارتباطات برای رسیدن به این اهداف اشاره کرد و افزود: با وجود مشکلات بسیار درآمد این حوزه در حدود ۹۶ درصد محقق شد و همچنین توسعه روستایی با شتاب فزاینده‌ای در حال پیشرفت است و بازار حوزه ICT نیز از ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به حدود ۴۵ هزار میلیارد رسیده که نشان می‌دهد رشد ۲.۵ برابری در این بازار محقق شده است.

آذری جهرمی درباره استفاده درست از منابع نیز افزود: اینکه دولت پول بدهد و مدیر خرج کند هنر نیست و مدیر باید با منابع محدود با خلاقیت و برنامه‌ریزی درست و دقیق بتواند به اهداف سازمانی خود برسد.

وی تدوین برنامه اقتصاد دیجیتال را یکی دیگر از اقدامات حوزه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبری وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: این برنامه برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی و دولت ارائه شده است.

وزیر ارتباطات مدیریت منابع ارزی، توجه به معیشت پرسنل پست، تغییر ساختار سازمان فناوری اطلاعات و پست بانک برای تبدیل به سازمان‌های توسعه‌ای را از دیگر اقدامات سیروس موثقی در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی این وزراتخانه عنوان کرد. او از موثقی به عنوان یک دوست، برادر و همکار یاد کرد که امیدوار است سالیان سال مانند ستاره ای در آسمان ICT ایران بماند و به مردم و کشور خود خدمت کند.

آذری جهرمی در ادامه سخنان خود به عملکرد فرهاد معارفی در سمت معاون سابق توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: این مسوولیت می‌تواند برای هر مدیری مسئله ساز شود اما با اعتماد کاملی که به وی داشتم، امانتداری خوبی کردند و به فعالیت‌های مالی و اداری وزارتخانه نظم و انضباط مناسبی دادند.

وی سختگیری ها و حساسیت‌های معاون سابق توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع را خواسته خود عنوان کرد و افزود: سیاست من در حوزه مسائل مالی سیاست‌بازی نیست و باید تمام اقدامات در چارچوب‌های قانونی انجام شود و آقای معارفی تمام تلاش خود را برای وفای به این عهد انجام داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زمان ۳۰۰ روزه از باقی‌مانده این دولت اشاره کرد و از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی جدید خود خواست که بخش نظارت این معاونت را فعال‌تر کند و در روزهای باقی‌مانده دولت به صورت ریز به اجرای برنامه‌ها و  تکالیف سازمان‌های تابعه نظارت کند.

آذری جهرمی به انتصاب سجاد بنابی به سمت معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع خود نیز اشاره کرد و افزود: سجاد بنابی از نیروهای مورد اعتماد است که در برخورد با سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه انعطاف و تعامل بیشتری دارد.

وی برنامه خود برای ایام باقی مانده از دولت را حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت با وجود تمام فشارها و تخریب ها اعلام کرد و در پایان سخنان خود که به صورت آنلاین انجام شد با انتقاد از گفتمان‌های دو قطبی، از همه خواست که این گفتمان را به گفتمان پیشرفت تبدیل کنند، چرا که با این گفتمان قوی می شویم و فشاری نیز بر ما اثر ندارد.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از معاونان سابق و جدید این وزارتخانه تقدیر شد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا