بازیتکنولوژی

سونی: اکثر بازی های PS4 در PS5 اجرا می‌شوند

در حال حاضر، پلی استیشن ۴، عنوان دومین کنسول پرفروش تاریخ پلی استیشن را به خود اختصاص داده است. این کنسول از محبوبیت بالایی نزد گیمرها برخوردار است و تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیون دستگاه از آن در بازار به فروش رفته است.

از سویی دیگر، طراحان و سازندگان بازی نیز توجه ویژه‌ای به این کنسول داشتند و بالغ بر ۴ هزار بازی نیز برای پلی استیشن ۴ طراحی و عرضه شده است. حال طبق اطلاعاتی که در صفحه پشتیبانی محصولات سونی آمده، بخش قابل‌توجهی از بازی‌های این کنسول در پلی استیشن ۵ قابل اجرا خواهد بود.

سونی در اینجا از عبارت «اکثریت قریب به اتفاق» را برای نشان دادن میزان پشتیبانی پلی استیشن ۵ از بازی‌های پلی استیشن ۴ استفاده کرده است. در این صفحه آمده است: مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از هزاران بازی پلی استیشن ۴ را می‌توان در کنسول پلی استیشن ۵ اجرا کرد.

تنها نام چند بازی به عنوان بازی‌هایی که توسط پلی استیشن ۵ پشتیبانی نمی‌شوند، فهرست شده است. همچنین، کنسول جدید سونی به دلیلی برخورداری از توان پردازشی بالاتر، قادر به اجرای بهتر بازی‌ها در دو حالت دیجیتال و دیسکی است.

سونی با انتشار پستی دیگر در این رابطه نوشت: برخی از عناوین بازی‌های پلی استیشن ۴، با سرعت بارگذاری بالاتری در پلی استیش ۴ اجرا خواهند شد. همچنین از قابلیت Game Boost نیز بهره خواهند برد و از نرخ فریم ارتقایافته‌ای نیز برخوردار خواهند بود. تعدادی از بازی‌ها با نرخ فریم آنلاک شده یا رزولوشن داینامیک حداکثری ۵K نیز با کیفیت بهتری اجرا خواهند شد.

احتمالا بازی‌های مبتنی بر دیسک می‌بایست به یک بروزرسانی را دریافت کنند و بازی‌های دیجیتال نیز می‌بایست از طریق اکانت PS5 در فروشگاه پلی استیشن مجدد دانلود شوند. گزینه‌ای نیز برای انتقال اطلاعات پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵ از طریق وای فای وجود دارد که برای اولین بار در نسل جدید این محصول مشاهده می‌شود.

جدای از بازی‌های قابل پشتیبانی در پلی استیشن ۵، اطلاعاتی نیز در خصوص سازگاری با لوازم و قطعات جانبی پلی استیشن ۴ توسط این کنسول آمده به طوری که پلی استیشن ۵ از دسته دوآل شاک ۴ و هدست پلی استیشن وی‌آر نیز پشتیبانی خواهد کرد.

طبق اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده، پلی استیشن ۵ تنها از کنسول سال قبل پشتیبانی می‌کند، اما محصول رقیب یعنی ایکس باکس سری ایکس با تمامی‌بازی‌های متعلق به مدل‌های قبل از خود سازگار است. طبق اعلام سونی، پلی استیشن ۵ از ۱۲ نوامبر و با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

منبع
Businessinsider

نوشته های مشابه

‫1,237 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا