اینترنتتکنولوژی

وقتی یک تلویزیون قدیمی، اینترنت روستا را قطع می‌کند

مهندسان بعد از 18 ماه تحقیق و بررسی متوجه شدند که یک تلویزیون قدیمی، عامل قطعی اینترنت ساکنین یک روستا در ساعت 7 صبح هر روز بود.

قطع ناگهانی اینترنت اهالی روستایی در شهر پویس (Powys) ولز در ساعت‌های آغازین صبح، مدت‌ها ذهن مهندسان و مسئولان منطقه را به خود درگیر کرد. حتی تعویض کابل‌ها هم نتوانست این معما را حل کند. تا اینکه، بالاخره مشخص شد که سیگنال‌های یک تلویزیون قدیمی‌عامل اصلی اختلال بوده است.

در واقع، صاحب این تلویزیون هر روز ساعت 7 صبح آن را روشن می‌کرد، اما خبر نداشت که سیگنال‌های منتشر شده از تلویزیون وی، منجر به قطعی اینترنت روستا می‌شود. این موضوع تا ماه‌ها ذهن مهندسان را به خود مشغول کرده بود تا اینکه موفق به شناسایی محل انتشار این سیگنال‌ها شدند.

این فرد که نخواست نامش فاش شود، با ابراز تعجب از اینکه تلویزیون خانه وی دلیل این قطعی‌ها بوده، اعلام کرد که دیگر از این تلویزیون استفاده نخواهد کرد. مهندسان برای شناسایی منبع این سیگنال‌ها از یک مانیتور که تحت عنوان آنالیزکننده طیف شناخته می‌شود، کمک گرفتند تا این نویز الکتریکی را کشف کنند.

منبع
BBC

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. اون مهندسان نمیدونم چطور ۱۸ ماه طول کشیده و تازه منبع نویز پیدا کردند. ظرف یک روز قابل شناسایی بود … اونجا نیروی متخصص نمیخوان بریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا