ایلان ماسکبیل گیتسخودرو الکتریکی

جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان

ایلان ماسک، چهارمین فرد ثروتمند جهان نسبت به صحبت‌های بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت که عملکرد و کارایی کامیون‌های الکتریکی را زیر سوال برده بود، سخنان تندی را مطرح کرد.

جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان زمانی آغاز شد که بیل گیتس چندی پیش با انتشار مطلبی اعلام کرد که نسبت به استفاده از خودروهای الکتریکی به عنوان کامیون و برای پیمودن مسافت‌های طولانی خوشبین نیست.

وی افزود که باتری‌های به کاررفته در این خودروها، بزرگ و سنگین هستند. حتی اگر بتوانیم در زمینه تولید باتری به فناوری‌های جدیدی هم دست یابیم، باز هم ن‌می‌توان از این محصولات در قالب کامیون‌های 18 چرخ، کشتی‌های حمل بار و یا جت‌های مسافربری استفاده کرد. استفاده از انرژی الکتریسیته برای پیمودن مسافت‌های کوتاه مناسبند و برای سایر محصولات ‌می‌بایست چاره دیگری اندیشید.

اگره گیتس هیچ اشاره‌ای به تسلا نداشت اما این صحبت‌ها به مذاق ایلان ماسک خوش نیامد و وی در واکنش به این صحبت‌ها اعلام کرد که گیتس چیز زیادی از فناوری‌های مربوط به خودروهای الکتریکی ن‌می‌داند. اگر خاطرتان باشد شرکت تسلا در سال گذشته از پیکاپ الکتریکی خود به سایبرتراک و مدل سه موتوره چهارچرخ متحرک آن نیز پرده برداشت. تسلا اعلام کرد که تولید سایبرتراک را از اواخر سال آینده میلادی و مدل پیشرفته سه موتوره آن را نیز در سال 2022 آغاز خواهد کرد.
سخنان تند ماسک علیه گیتس تازگی ندارد و او در در ماه فوریه در توییتی اعلام کرد که صحبت با گیتس بی‌فایده است و هیچ نتیجه‌ای ندارد. ماسک این صحبت‌ها را در حالی مطرح کرد که گیتس در مصاحبه‌ای گفته بود که در خرید خودروی الکتریکی، پورشه تایکان را به مدل‌های تسلا ترجیح داد.

منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا